Kandydat - rekrutacja

Wszystko co powinniście wiedzieć jeśli chcecie do nas dołączyć lub jesteście pierwszy raz na forum
Awatar użytkownika
Kolben
Drużynnik
Drużynnik

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Kolben » czw 04 mar 2021, 09:17

Witaj Ragna,
Zmieniłem Ci imię na forum, od teraz logujesz się swoim wybranym imieniem. Hasło pozostaje bez zmian.
Otrzymałaś również dostęp do wypraw.
Co do avatara - wysyłam do Ciebie priv :)

Awatar użytkownika
Kot

Postautor: Kot » czw 15 kwie 2021, 05:58

Szanowni odtwórcy!
Pojawiam się tu składając oficjalną kandydaturę na stanowisko kandydata do waszej gromadki.
Od razu zaznaczam że jestem tutaj z polecenia, z Knutem znam się od lat i nawet raz czy dwa zdarzyło mi się być na waszych treningach ale to było gdzieś koło 2015 więc na pewno nikt nie pamięta, no i odwiedziłem parę razy #KowalKnut w wiosce archeo.
Co do mojego doświadczenia to siedzę w reko od 2011, przez 5-6 lat robiłem wiek XV słynny "okołogrunwaldzki" zarówno pod kątem reko-obozów jak momentami bohurtów ale zanim to było modne i tytanowe. Szycie, gotowanie, warzenie, kucie, kopanie, bicie i picie nic nie jest mi obce, miałem kilkuletnią przerwę w reko w miedzy czasie mój stary sprzęt spleśniał, rozpadł się, pochowała go babcia na strychu więc z XV sprzętu to mi nie zostało nic, nawet złamany miecz oddałem, swoją droga jak wam kiedyś Knut opowiadał jak walczył z kolegą z XV co mu półtorką próbował rozrąbać tarcze na pół to byłem ja.
Tak więc świeży start od zera chciałem zacząć zabierając się do tematu poważnie a że wasza reputacja nawet w XV znaczy historyczność to chętnie bym poszedł w koszer, jako że metodologie działania znam może pójdzie gładko. Ze swojej strony dodam jeszcze że przegrzebywanie się przez pisma manuskrypty, ryciny i wykopaliska nie jest mi straszne i swego czasu miałem romans z kierunkiem studiów archeologicznym.
Tyle o mnie, teraz wizja mojej od-twórczości, zamierzam zacząć standardowo bawiąc się w wikinga gdyż wiem że będzie to najlżejsze możliwe wejście w ten temat mając was wszystkich dookoła i nie walne gafy. Do celowo chciałem się zając garncarstwem i drobnym rzemieślnictwem. Może, Może, zbiegiem lat i rozeznania w temacie wczesnego średniowiecza poszedł bym odtwarzanie Normana / Anglo-sasa ale to pieśń przyszłości na razie biedny wiking. A i imię padło na ... jeszcze nie padło bo to co znalazłem okazało się nie koszer.

Pozdrawiam i może was tym przekonam do pozytywnego rozparzenia tej kandydatury!

P.S. Zapomniałem dodać a to chyba ważne jestem pełnoletni chociaż nie wyglądam datują mnie teraz na 24 lata.

Awatar użytkownika
Aldis
Starszy Drużynnik
Starszy Drużynnik
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » czw 15 kwie 2021, 09:12

Witaj :)

Super, że napisałeś i cieszymy się, ze chcesz do nas dołączyć.
Czy np. w sobotę koło 12:00 miałbyś czas żeby się z nami spotkać i pogadać w Wiosce Żywej Archeologii? Czy szukamy innego terminu?
Opowiemy Ci (chociaż pewnie większość już wiesz od Knuta) jak to u nas działa, co się dzieje itd i zdecydujesz na 101% czy odpowiada Ci taka forma zabawy :)
Odpowiedź na wszystkie Twoje pytania brzmi: NIE
Droga załatwiania spraw i pytań jest prosta: regulamin - forum/piastun - rada starszych
www.mojesredniowiecze.blogspot.com

Awatar użytkownika
Kot

Postautor: Kot » czw 15 kwie 2021, 17:17

Jasne pasuje mi. Widzimy się na miejscu.

Awatar użytkownika
Aldis
Starszy Drużynnik
Starszy Drużynnik
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » pt 16 kwie 2021, 07:11

Super! Do zobaczenia :)
Droga załatwiania spraw i pytań jest prosta: regulamin - forum/piastun - rada starszych

Awatar użytkownika
Elgur
Drużynnik
Drużynnik

Postautor: Elgur » ndz 18 kwie 2021, 10:52

Hej, jeśli chcesz mieć imię powiązane z kotem to polecam kota w którymś ze skandynawskim języku. Imię Katt(norweski) , albo Köttur - islandzki bedzie dobrym wyborem, Ew, Kattemann albo Koturmad ;)

Awatar użytkownika
Kot

Postautor: Kot » czw 22 kwie 2021, 16:12

Świetny pomysł! Nie wpadłem na to szczerze :P bawiłem się w szukanie jakiś odniesień starojęzykowych albo mitologiczny ale Köttur. To brzmi jak to!

Awatar użytkownika
Aldis
Starszy Drużynnik
Starszy Drużynnik
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » wt 04 maja 2021, 06:03

Rozumiem, że decydujesz się dołączyć i wybierasz imię Köttur? :)

Awatar użytkownika
Kot

Postautor: Kot » czw 06 maja 2021, 20:36

Tak! Oczywiście! Potwierdzam, warunki oraz imię!

Wróć do „Dla kandydatów i tych co pierwszy raz”