Kandydat - rekrutacja

Wszystko co powinniście wiedzieć jeśli chcecie do nas dołączyć lub jesteście pierwszy raz na forum
Stojgniew
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: śr 13 sie 2014, 00:00

Postautor: Stojgniew » ndz 28 wrz 2014, 21:11

Tutaj szczerze muszę przyznać - nie wiem jeszcze. Na ten moment mam zbyt małą wiedzę żeby świadomie wybrać konkretny obszar czy plemię.

Zakładam, że w najbliższym czasie uda mi się zawęzić obszar zainteresowań.

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00

Postautor: Jorund » pn 29 wrz 2014, 08:53

Kogo bys nie odtwarzal, mamy "specjalistow" z karzdej dziedziny, w naszej druzynie stawiamy na jakosc, - nie ilosc. Tak wiec odzywaj sie to pomozemy.
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.

Awatar użytkownika
Gard
W Walhalli
Posty: 450
Rejestracja: śr 06 maja 2009, 00:00
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: Gard » pn 29 wrz 2014, 22:59

To "karzdej" szczególnie podkreśla jakość, jaką kierujemy się na co dzień :D
„Pod koniec maja, w islandzkiej porze przeprowadzek, Hallbjorn zaczął się przygotowywać do opuszczenia domu teścia. (…) Osiodławszy konie Hallbjorn poszedł po Hallgerdę [żone], która siedziała w swojej izbie. Kiedy zawołał, aby wstała i szła z nim, nie odpowiedziała ani nie ruszyła się z miejsca. Hallbjorn wołał ją trzy razy, lecz na próżno, wówczas zaśpiewał urywki pieśni błagalnej – to też nie pomogło. W końcu okręcił sobie jej długie włosy wokół dłoni i spróbował wyciągnąć ją z krzesła, ale ona ani drgnęła. Wówczas chwycił miecz i odciął jej głowę.”

Awatar użytkownika
Kolben
Sławny kronikarz
Posty: 1024
Rejestracja: śr 13 lis 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Kolben » pn 29 wrz 2014, 23:32

A do dyskusji na temat pochodzenia imion oraz pomocy przy wyborze odtwarzanego regionu to chyba wypadałoby jednak wybrać inszy temat, niźli temat rekrutacyjny, offtopiarze ^_^

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00

Postautor: Jorund » wt 30 wrz 2014, 09:16

Gard jakbys pisal z fonu, tez walilbys byki, a tak Ci podkresla wszystko na czerwono i pol wieczoru kazda wypowiedz poprawiasz;-p
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.

Awatar użytkownika
Gard
W Walhalli
Posty: 450
Rejestracja: śr 06 maja 2009, 00:00
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: Gard » wt 30 wrz 2014, 11:56

Oj tam, wiem przecież ;) zawsze czekam aż mi podkreśli, jednak w kontekście zdania musiałem wytknąć błąd, gdyż mnie rozbawił, i chciałem się w najpodlejszy sposób dowartosciowac Twoim kosztem :*
„Pod koniec maja, w islandzkiej porze przeprowadzek, Hallbjorn zaczął się przygotowywać do opuszczenia domu teścia. (…) Osiodławszy konie Hallbjorn poszedł po Hallgerdę [żone], która siedziała w swojej izbie. Kiedy zawołał, aby wstała i szła z nim, nie odpowiedziała ani nie ruszyła się z miejsca. Hallbjorn wołał ją trzy razy, lecz na próżno, wówczas zaśpiewał urywki pieśni błagalnej – to też nie pomogło. W końcu okręcił sobie jej długie włosy wokół dłoni i spróbował wyciągnąć ją z krzesła, ale ona ani drgnęła. Wówczas chwycił miecz i odciął jej głowę.”

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00

Postautor: Jorund » wt 30 wrz 2014, 13:07

Ni hu...ja zdechniesz z zimna pod namiotem, a wiecej Cie nie ogarne, za perfidne podlosci :wink:
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » śr 01 paź 2014, 09:36

Miło Cię widzieć na forum Stojgniew :)
"Nie ma miękkiej gry"

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » wt 14 paź 2014, 15:36

Witaj!
Jak dysponujesz wolnym czasem w przyszłym tygodniu?

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » czw 16 paź 2014, 11:09

Ja myślę, że wcześniej niż 25 paź będzie ciężko w większym gronie się spotkać, a zawsze lepiej spotykać się z 2-3 drużynnikami niźli z jednym.
Ustalimy jakiś termin przystępny dla Drużyny i damy Ci znać.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » wt 21 paź 2014, 10:07

25 października o godz. 18:00 pasuję Ci?
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » wt 21 paź 2014, 12:47

Ok.
W takim razie

Cafe Rock'n'Roll

ul. Mokotowska 4/6
00-641 Warszawa
(przy metrze Politechnika)

Mapka jest tutaj:
http://www.gastronauci.pl/pl/24115-cafe-rock-n-roll-warszawa-srodmiescie#

na PW wyślę Ci mój tel jak coś.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
rei
Niepiśmienny
Posty: 28
Rejestracja: wt 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa/Ursynów

Postautor: rei » wt 23 gru 2014, 12:34

Witam,
przegladalam wasze forum i jestem zainteresowana dolaczeniem do druzyny. Nie bylaby to moja pierwsza przygoda z ruchem historycznym, choc zajmowalam sie wczesniej poznym sredniowieczem (XIV, XV w). Chcialabym jednak zadac kilka pytan odnosnie dzialalnosci w waszej grupie zeby zobaczyc czy to cos dla mnie w pierwszej kolejnosci interesuje mnie czy pozwalacie kobietom walczyc? niestety typowo "babskie" rzemioslo jest mi kompletnie obce i sie do niego nijak nie nadaje jeszcze pytanie techniczne, doczytalam sie na forum ze odchodzi sie od uzbrojenia lamelkowego i mnie to troszke zmartwilo bo przyznam szczerze ze ten okres historyczny skusil mnie ze wzgledu na lekkosc skorzanego opancerzenia. Czy dobrze wydedukowalam ze pozostaje piorunsko ciezka kolczuga? Ok koniec zawracania dupy, kilka slow o mnie, mam na imie Olga ale znajomi wolaja mnie Rei. mam 26 lat i pochodze z Warszawskiego Ursynowa. Niedawno zainteresowalam sie kultura wikingow ze wzgledu na archeologiczne znaleziska potwierdzajace fakt ze kobiety walczyly razem z facetami na vikingach. Dobra na razie tyle bo z tego wyszedl prawie essay pozdrawiam, i czekam na odpowiedz
Fortune Favours the Bold

Awatar użytkownika
Sumarlidi
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 787
Rejestracja: śr 23 sty 2013, 00:00

Postautor: Sumarlidi » wt 23 gru 2014, 12:54

Witaj na naszym forum. Miło że masz już jakieś doświadczenie z odtwórstwem to pewnie wiesz czym to się je. Na początku odpowiem na twoje pytania i ustosunkuje się to twojego "esseyu". Kobiety mają prawo walczyć nikt im tego nie zabrania, ale od siebie dodam abyś poszukała jeszcze jakiejś innej dziedziny nie koniecznie "babskiej" bo nie samą walką człowiek żyje. Co do lamelek z tego co wiem to nie ma znalezisk lamelek skórzanych, metalowe mają się bardzo dobrze. Ale nie martw się ciężarem większość z nas i tak lata w samej przyszywce/tunice.

Co do samej kandydatury proszę zaczekaj aż ktoś z starszyzny Ci odpisze.

Awatar użytkownika
rei
Niepiśmienny
Posty: 28
Rejestracja: wt 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa/Ursynów

Postautor: rei » wt 23 gru 2014, 13:16

dzieki za info :) interesuje sie skandynawska mitologia i wierzeniami wiec moze cos w ta strone? ok na trening mam swoj sprzet z XV w zanim uzbieram na taki z odpowiedniego okresu, ale musze zapytac czy trenujecie tak z bronia stalowa czy macie jakis zaminnik do cwiczen? pytam bo mi sie rysuje obraz ostrych urazow w samej przeszywce :P chyba ze pod nia macie ochraniacze sportowe?w sumie to pytam na zas, bo i tak nie moglabym trenowac ostro jeszcze przez pol roku bo jestem w trakcie rehabu kolana. Czekam zatem na straszyzne i pozdrawiam :)
Fortune Favours the Bold


Wróć do „Dla kandydatów i tych co pierwszy raz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości