Kandydat - rekrutacja

Wszystko co powinniście wiedzieć jeśli chcecie do nas dołączyć lub jesteście pierwszy raz na forum
Awatar użytkownika
Sumarlidi
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 789
Rejestracja: śr 23 sty 2013, 00:00

Postautor: Sumarlidi » wt 23 gru 2014, 13:31

Trenuje od 2 lat w samej przyszywce i jedynym problemem jaki miałem to siniak na pół ramienia. Walka wczesna wygląda trochę inaczej niż ta późna. Celujemy tylko w osłonięte/punktowane części ciała. Patrz uda, tors, ramiona i czubek głowy. A te chroni hełm lub przeszywa. Oczywiście używamy ochraniaczy sportowych do ochrony przedramion z łokciami oraz goleni z kolanami. Trenujemy tylko z bronią stalową alby przyzwyczaić się do jej ciężaru.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » wt 23 gru 2014, 14:20

Tak jak potwierdził Sumek, lamelki skórzane są niehistoryczne i nie używamy takich. W zasadzie cała drużyna walczy jedynie w przeszywanicach i jest to w zupełności wystarczająca ochrona gdyż walka wczesna różni się diametralnie od walki późnej. We wczesnym walczy się na trafienia, na punkty, ciosy zadaje się często szybko i dynamicznie choć niekoniecznie bardzo mocno. Z tego co obserwowałem onegdaj na późnych imprezach to tam turnieje, pojedynki czy inne "mele" są często na regułach bohurtu lub czegoś zbliżonego. Ogólnie mówiąc bardzo siłowe. U nas trafienia są bardziej techniczne i zazwyczaj stosunkowo lekkie. Nigdy (mimo używania samej przeszywanicy) nie było na treningach poważnych urazów takich jak złamania czy choćby pęknięcia etc. Jedynie siniaki i obolałe żebra.

Nie używamy na treningach żadnych zamienników, walczymy swoją bronią, tą samą której używamy na bitwach.

Pod przeszywanice (lub koszulę/spodnie) dodatkowo wchodzą ochraniacze sportowe na przedramiona i łokcie oraz kolana i piszczele.

Co do sprzętu treningowego to jaki napisz posiadasz? Np miecz (głównie chodzi o długość). Miecze wczesne mają zazwyczaj około 90 cm długości. (często nawet nieco mniej) Miecze epoki "Grunwaldzkiej" to już ponad 100 cm. (105-108 zależy od producenta etc.) Więc zależy jaką posiadasz broń. Bo jak będzie dużo dłuższa to odpada. No i druga sprawa to tarcza. Tarcze wczesne mają tylko jeden, centralny imacz bez pasów na przedramię. Tarcze późne, w większości jak mi się zdaje, mają inny rodzaj mocowania. Obydwie te rzeczy - długi miecz i inna tarcza odpadają jeśli chodzi o treningi wczesne bo używa się ich zupełnie inaczej, inna jest też technika obrony wczesną tarczą etc. No i zupełnie pragmatycznie jest to zwyczajnie nie fair gdyż dłuższa broń to spora przewaga, zwłaszcza gdy walka jest techniczna i w dużej mierze opiera się na szybkim "sięgnięciu wroga" w punktowane miejsce zanim on nas samych trafi. Dlatego np. nie organizuje się turniejów, ani pojedynków mieszanych. Nawet na "mieszanych" epokowo imprezach są oddzielne zawody dla wczesnych i późnych.

Najlepiej to napisz po prostu co masz. Łatwiej będzie coś więcej Ci powiedzieć ;)
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
rei
Niepiśmienny
Posty: 28
Rejestracja: wt 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa/Ursynów

Postautor: rei » wt 23 gru 2014, 17:13

moja jedynka ma ok 91 cm wiec do trenowania powinna byc ok, helmy mam nastepujace: garnczkowy typu sugarloaf i bascinet z zaslona, do tego kirys z bardzo sztywnej skory, naramienniki , oslony lokci i karwasze stalowe, skorzane oslony ud i stalowe nakolanniki. rekawice mam jedne skorzane z doszyta oslona kolcza i jedne plytowe. przeszywanica XVkowa w kolorach czern-czerwien. jesli chodzi o stroj to mam meski dublet i biala koszule z gaciami, buty go kostki brazowe (powinny sie jeszcze lapac epokowo) i drugie pozniejsze do lydki czarne. Kaptur welniany gdzies mialam ale nie moge znalezc. tarcze mam ze sklejki z jednym paskiem na przedrapie i imaczem do uchwytu ale pewnie powinnam zainwestowc w ogragla z jednym mocowaniem z umbrem tak? ok to tyle z mojego mini arsenalu :)
Fortune Favours the Bold

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » czw 08 sty 2015, 01:55

W styczniu trening będziemy mieli pewnie dopiero w trzeci weekend (prawdopodobnie niedziela 25 stycznia). Nadal zainteresowana odwiedzeniem nas? :)
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Kolben
Sławny kronikarz
Posty: 1024
Rejestracja: śr 13 lis 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Kolben » czw 08 sty 2015, 09:23

Jeśli niedziela, to 25 stycznia, nie 24 :P
Takie małe sprostowanie :]

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » czw 08 sty 2015, 09:36

Zgadza się. Zmienione.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
rei
Niepiśmienny
Posty: 28
Rejestracja: wt 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa/Ursynów

Postautor: rei » czw 08 sty 2015, 10:08

jasne bardzo chetnie :)
Fortune Favours the Bold

Awatar użytkownika
Irja
Niepiśmienny
Posty: 66
Rejestracja: pt 09 sty 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Irja » pt 09 sty 2015, 17:54

Witam,
zgłaszam się, jako zostałam poinstruowana :)
Od jakiegoś czasu interesuję się reknstrukcją, jak dotąd z perspektywy widza (rekonstrukcje średniowieczne-"europejskie"). Od roku jestem w bliższym kontakcie z fragmentem bractwa rycerskiego, gdzie rozpoczęłam proces rozeznania i rozpoznania, cóż to ta rekonstrukcja właściwie i z czym to się jje.
Średniowiecze zawsze było w okolicach centrum moich zainteresowań, co znajduje odzwierciedlenie w kierunku studiów, które odbywam aktualnie (Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, spec. Konser. starych druków, zabytkowej skóry, odbitek graficznych etc.).
Osobiście jestem zainteresowana bardziej kulturą skandynawską (chociaż i o słowianach chętnie się czegoś dowiem). Samą rekonstukcję uważam za ciekawą przez wzgląd na wiele różnych czynników, chętnie sprawdzę, czy mam rację.

Imię: Kinga, wiek: 26 lat, studentka warszawskiej ASP.
Nie wiem cóż jeszcze napisać...może jakieś pytania...??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pn 12 sty 2015, 10:59

Witaj,
akurat fajnie się składa gdyż 17 stycznia, w sobotę o godz. 18:00 mamy luźne, drużynowe wyjście na piwo do Klubu Wieżyca, na Moście Poniatowskiego. http://www.klubwiezyca.pl/
Zarówno Ciebie jak i Rei zapraszamy z nami. Będziemy mogli się poznać, porozmawiać, wypytać o wszystko w luźnej atmosferze :)
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
rei
Niepiśmienny
Posty: 28
Rejestracja: wt 23 gru 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa/Ursynów

Postautor: rei » wt 13 sty 2015, 11:13

super :) bede
Fortune Favours the Bold

Awatar użytkownika
Irja
Niepiśmienny
Posty: 66
Rejestracja: pt 09 sty 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Irja » wt 13 sty 2015, 18:27

Ja tyż :)

Awatar użytkownika
Irja
Niepiśmienny
Posty: 66
Rejestracja: pt 09 sty 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Irja » wt 13 sty 2015, 18:56

Mam niezobowiązujące pytanie...czy wchodziłby w grę poniedziałek, albo wtorek ta sama godzina i miejsce...?? (jeżeli nie, oczywiście się stawię, ale byłoby mi łatwiej w przyszłym tyg. :) )

Pzdr.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » śr 14 sty 2015, 09:26

W Tygodniu nie da rady.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00

Postautor: Jorund » śr 14 sty 2015, 17:48

Co racja to racja, w tygodniu lupimy, palimy i gwalcimy. Malo czasu na biesiady :wink:
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » śr 14 sty 2015, 19:06

Jorund, nie strasz ludzi :P

W tygodniu trudniej byłoby się spotkać z więcej niż jedną osobą od nas, a tak, będzie okazja, żeby poznać i dowiedzieć się możliwie jak najwięcej od więcej niż jednego członka drużyny ;)

Warto ;)

Pozdrawiam


Wróć do „Dla kandydatów i tych co pierwszy raz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości