Kandydat - rekrutacja

Wszystko co powinniście wiedzieć jeśli chcecie do nas dołączyć lub jesteście pierwszy raz na forum
Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3381
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » śr 28 lis 2012, 23:44

Generalnie w tygodniu jak najbardziej, zawsze się umawiamy koło 18tej w centrum WaWy. Pasuje wam? Jakiś konkretny dzień?

Awatar użytkownika
Inga
Sławny kronikarz
Posty: 1385
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Inga » czw 29 lis 2012, 21:09

Ja ze względu na obronę w środę jestem wyłączona z obiegu spotkaniowego do tego dnia :wink:
'wreszcie kolor twoich włosów pasuje do charakteru'


'- Kitty czemu my zawsze musimy robić to czego ty sobie życzysz, a nigdy to co ja chce?

-Bo tak jest w Biblii'




keep calm and hate everyone

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3381
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » pt 30 lis 2012, 12:12

To proponuję środę. Jarema, pasuje Ci?

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3381
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » pn 03 gru 2012, 19:49

Jeszcze jedna kwestia przed spotkaniem: wyślij(cie) nam na pw (no chyba, że nie przeszkadza wam publiczne umieszczenie) jakiś numer telefonu. Nasze możecie znaleźć na stronce. Jakbyście w ostatniej chwili odwoływali, to nie tylko na forum, ale proszę też o jakiegoś smsa.

Awatar użytkownika
Inga
Sławny kronikarz
Posty: 1385
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Inga » wt 04 gru 2012, 14:07

To ja w ramach potwierdzenia godziny i miejsca: środa o 18:00 pod empikiem przy rondzie de Gaulle'a :-)
'wreszcie kolor twoich włosów pasuje do charakteru'


'- Kitty czemu my zawsze musimy robić to czego ty sobie życzysz, a nigdy to co ja chce?

-Bo tak jest w Biblii'




keep calm and hate everyone

Awatar użytkownika
Kalina
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: wt 04 gru 2012, 00:00
Lokalizacja: Zielonka

Postautor: Kalina » wt 04 gru 2012, 20:48

Żeby nie być anonimową, dołączam się do rozmowy. Ja od Jaremy ;)
Do zobaczenia jutro!

Awatar użytkownika
Kalina
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: wt 04 gru 2012, 00:00
Lokalizacja: Zielonka

Postautor: Kalina » śr 05 gru 2012, 22:09

Dobra, Kochani!
Stajemy na rzęsach i na czym tam jeszcze, żeby być z Wami na Yule/Jól/Jul ?
Potrzebujemy szybko materiałów na stroje, o wykroje będziemy się ewentualnie pytać.
Na allegro widziałam kilka aukcji dotyczących lnu, ale nie wiem, czy to się nadaje. Ewentualnie, w jakim czasie możemy się spodziewać materiałów od Waszego dilera :D
Wyskakuje mi błąd dotyczący hakerstwa, więc Jarema prześle Wam linki.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » śr 05 gru 2012, 22:37

Te lny są kiepskie.
Tutaj jest aukcja naszego dilera ;):
http://allegro.pl/len-10zl-za-metr-i2833341159.html
Macie tam do niego kontakt mailowy jak coś.

Lub/i umówcie się z Lesiem szybko na odebranie próbek to zdążycie zamówić i może uszyć przed Julem.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Kalina
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: wt 04 gru 2012, 00:00
Lokalizacja: Zielonka

Postautor: Kalina » śr 05 gru 2012, 22:53

Już ogarniam Jaremę, żeby ogarniał Lesia ;)

Awatar użytkownika
Kalina
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: wt 04 gru 2012, 00:00
Lokalizacja: Zielonka

Postautor: Kalina » czw 06 gru 2012, 19:13

W pracy naszły mnie dwa pytania:
1.Jakimi nićmi(i gdzie je zdobyć) zszyć nasze kiecki?
2. Jak jest z kolczykami? Bo Jarema będzie musiał wyjąć metal z brwi dla własnego bezpieczeństwa, to jasne ;) Ale co np. z moimi usianymi kolczykami uszami, nosem, karkiem etc? Ignoruje się to, czy lepiej wyjąć?

EDIT:
Moja ciocia -jak zresztą co roku - pyta, co chcemy na święta. Pomyślałam o materiałach do ubioru, np. wełnie na płaszcze, co myślicie? Gdzie ewentualnie mogłabym jej polecić kupno?

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » czw 06 gru 2012, 21:50

Od końca. Płaszcz to obszyty (podwinięty) prostokąt materiału, więc niech wam sprawi dwa kawałki wełny szerokości 150 cm (standardowa szeroko belki) i długości - od ramion do kostek ;)
lub zamówicie tutaj

http://www.kramjanettee.nazwa.pl/nowastrona/1/wordpress/?page_id=155
Tyko będzie drożej.

Ad. 1 nici najlepiej lniane ale mogą by zwykłe bawełniane tylko aby nie były błyszczące. Dobrym rozwiązaniem jest też szyć cienką wełenką lub muliną (tylko też musi by w naturalnych kolorach i nie błyszcząca).
Wełniane i lniane nitki ma Lobosk - diler od materiałów - lub możesz poszukać w normalnych pasmanteriach.

Ad. 2 Jarema musi na czas wyjazdów, jak napisałaś, z powodów bezpieczeństwa oraz historyczności. Słowianie nie nosili kolczyków w brwi ;)
Z Tobą jest o tyle łatwiej, że ani karku, ani uszu (rozpuszczone włosy) raczej nie będziesz pokazywała. Kolczyk w nosie powinien przej na większości imprez ale jeśli to nie jest problem to możesz ten jeden widoczny wyjąc, aby nie było żadnych obiekcji ze strony obserwatorów i innych drużyn.
"Nie ma miękkiej gry"

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » czw 06 gru 2012, 21:55

To pytanie czy chcesz je szyć sensu stricte historycznie, czy po prostu uszyć. Bo jeżeli to pierwsze to raczej nici lniane i szew historyczny. Ja szyję częściowo maszynowo (jest szybciej) a staram się wykańczać ręcznie. Z lnem jest o tyle zabawa, że trzeba go zaobrębić, bo inaczej się będzie pruł, no i zanim zaczniecie szyć lepiej len namoczyć i wysuszyć, co by się później nie zbiegł.
Ja, tak, jak mówiłam lubię pana stąd http://www.dzikibez.fora.pl/otwarte-tematy-histeryczne,5/sklep-z-materialami,678.html bo na kilku festiwalach go spotkałam i kilka materiałów brałam od niego. Nie wiem, jak teraz cenowo. w ogóle warto zaglądać do różnych sklepów z tkaninami, żeby mieć porównanie co i za ile i gdzie. Kiedyś jeździliśmy do sklepu na Grochowskiej, przystanek bodajże "Bliska". Na prezent to chyba lepsza kasa.. na buty na przykład ^_^ a o kolczykach niech się Starszyzna wypowie, o chyba już się wypowiedziała :D

Awatar użytkownika
Kalina
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: wt 04 gru 2012, 00:00
Lokalizacja: Zielonka

Postautor: Kalina » czw 06 gru 2012, 22:22

3. W jakim kolorze powinna być wełna na płaszcz? Aaach, no i co ze spięciem? Taka szpila to bogaci ludzie? Jak można ją ew. zastąpić? Gdzie upolować?
2. Jeśli chodzi o szycie, na razie chyba postawię na uszycie kiecki, żeby była, bo mamy maleńko czasu. Później może postaram się to zrobić wg wytycznych historycznych. Dzięki za wskazówki :)
1. To kolczyki wyjmuję. Czas dorosnąć, haha.

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » czw 06 gru 2012, 23:20

Fibulka może być jako zapięcie, ale to dla nas "biednych" raczej z mosiądzu lub miedzi, srebro odpada, bo za bogate. Znajdziesz na pewno na allegro i "kram sulika" na fb też ma. W najgorszym wypadku przy odrobinie zdolności to i samemu można taką zrobić., albo na którymś festiwalu zakupić.
Wełna naturalna najlepiej w kolorach beżu, szarości lub stonowanego brązu. Lesiu ma próbki materiałów i chyba się jutro rano z Jaremą umówił.

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3381
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » pt 07 gru 2012, 10:05

To jest to miejsce na allegro z aukcjami:
http://allegro.pl/militaria-rycerstwo-12068
Tam macie jeszcze podkategorie (wikingowie, słowianie...)
Czasami warta popatrzeć też w innych, nie tylko w swojej kulturze.

Tutaj chyba najtańsza (chociaż mam wrażenie, że były i tańsze) w tej chwili fibulka:
http://allegro.pl/piekna-fibula-kuta-typ-1-mosiezna-i-miedziana-i2798172632.html (aukcja drizzta)

A tutaj gotowy pasek z kutą klamrą:
http://allegro.pl/pas-skora-naturalna-klamra-kuta-35-zl-s-i2852974680.html (aukcja woja) proponuję ten ciemnobrązowy (pierwszy od prawej)
Te pasy są co prawda 3cm szerokości, możecie się go zapytać, czy zrobi wam 2 cm. Myślę, że by lepiej wyglądały, ale te też są ok.


Wróć do „Dla kandydatów i tych co pierwszy raz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości