Kandydat - rekrutacja

Wszystko co powinniście wiedzieć jeśli chcecie do nas dołączyć lub jesteście pierwszy raz na forum
Awatar użytkownika
Kolben
Sławny kronikarz
Posty: 1024
Rejestracja: śr 13 lis 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Kolben » czw 04 mar 2021, 09:17

Witaj Ragna,
Zmieniłem Ci imię na forum, od teraz logujesz się swoim wybranym imieniem. Hasło pozostaje bez zmian.
Otrzymałaś również dostęp do wypraw.
Co do avatara - wysyłam do Ciebie priv :)

Awatar użytkownika
Kottur
Posty: 4
Rejestracja: czw 15 kwie 2021, 05:04

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Kottur » czw 15 kwie 2021, 05:58

Szanowni odtwórcy!
Pojawiam się tu składając oficjalną kandydaturę na stanowisko kandydata do waszej gromadki.
Od razu zaznaczam że jestem tutaj z polecenia, z Knutem znam się od lat i nawet raz czy dwa zdarzyło mi się być na waszych treningach ale to było gdzieś koło 2015 więc na pewno nikt nie pamięta, no i odwiedziłem parę razy #KowalKnut w wiosce archeo.
Co do mojego doświadczenia to siedzę w reko od 2011, przez 5-6 lat robiłem wiek XV słynny "okołogrunwaldzki" zarówno pod kątem reko-obozów jak momentami bohurtów ale zanim to było modne i tytanowe. Szycie, gotowanie, warzenie, kucie, kopanie, bicie i picie nic nie jest mi obce, miałem kilkuletnią przerwę w reko w miedzy czasie mój stary sprzęt spleśniał, rozpadł się, pochowała go babcia na strychu więc z XV sprzętu to mi nie zostało nic, nawet złamany miecz oddałem, swoją droga jak wam kiedyś Knut opowiadał jak walczył z kolegą z XV co mu półtorką próbował rozrąbać tarcze na pół to byłem ja.
Tak więc świeży start od zera chciałem zacząć zabierając się do tematu poważnie a że wasza reputacja nawet w XV znaczy historyczność to chętnie bym poszedł w koszer, jako że metodologie działania znam może pójdzie gładko. Ze swojej strony dodam jeszcze że przegrzebywanie się przez pisma manuskrypty, ryciny i wykopaliska nie jest mi straszne i swego czasu miałem romans z kierunkiem studiów archeologicznym.
Tyle o mnie, teraz wizja mojej od-twórczości, zamierzam zacząć standardowo bawiąc się w wikinga gdyż wiem że będzie to najlżejsze możliwe wejście w ten temat mając was wszystkich dookoła i nie walne gafy. Do celowo chciałem się zając garncarstwem i drobnym rzemieślnictwem. Może, Może, zbiegiem lat i rozeznania w temacie wczesnego średniowiecza poszedł bym odtwarzanie Normana / Anglo-sasa ale to pieśń przyszłości na razie biedny wiking. A i imię padło na ... jeszcze nie padło bo to co znalazłem okazało się nie koszer.

Pozdrawiam i może was tym przekonam do pozytywnego rozparzenia tej kandydatury!

P.S. Zapomniałem dodać a to chyba ważne jestem pełnoletni chociaż nie wyglądam datują mnie teraz na 24 lata.

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Aldis » czw 15 kwie 2021, 09:12

Witaj :)

Super, że napisałeś i cieszymy się, ze chcesz do nas dołączyć.
Czy np. w sobotę koło 12:00 miałbyś czas żeby się z nami spotkać i pogadać w Wiosce Żywej Archeologii? Czy szukamy innego terminu?
Opowiemy Ci (chociaż pewnie większość już wiesz od Knuta) jak to u nas działa, co się dzieje itd i zdecydujesz na 101% czy odpowiada Ci taka forma zabawy :)

Awatar użytkownika
Kottur
Posty: 4
Rejestracja: czw 15 kwie 2021, 05:04

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Kottur » czw 15 kwie 2021, 17:17

Jasne pasuje mi. Widzimy się na miejscu.

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Aldis » pt 16 kwie 2021, 07:11

Super! Do zobaczenia :)

Awatar użytkownika
Elgur
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 795
Rejestracja: ndz 08 cze 2014, 00:00

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Elgur » ndz 18 kwie 2021, 10:52

Hej, jeśli chcesz mieć imię powiązane z kotem to polecam kota w którymś ze skandynawskim języku. Imię Katt(norweski) , albo Köttur - islandzki bedzie dobrym wyborem, Ew, Kattemann albo Koturmad ;)

Awatar użytkownika
Kottur
Posty: 4
Rejestracja: czw 15 kwie 2021, 05:04

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Kottur » czw 22 kwie 2021, 16:12

Świetny pomysł! Nie wpadłem na to szczerze :P bawiłem się w szukanie jakiś odniesień starojęzykowych albo mitologiczny ale Köttur. To brzmi jak to!

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Aldis » wt 04 maja 2021, 06:03

Rozumiem, że decydujesz się dołączyć i wybierasz imię Köttur? :)

Awatar użytkownika
Kottur
Posty: 4
Rejestracja: czw 15 kwie 2021, 05:04

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Kottur » czw 06 maja 2021, 20:36

Tak! Oczywiście! Potwierdzam, warunki oraz imię!

Awatar użytkownika
Kolben
Sławny kronikarz
Posty: 1024
Rejestracja: śr 13 lis 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Kolben » śr 12 maja 2021, 22:05

Fajnie, że zdecydowałeś się do nas dołączyć, Kottur.
Niestety, nasze forum nie obsługuje umlautów, więc nie będziesz miał dwóch fikuśnych kropeczek nad "O". Logujesz się nowym imieniem, hasło pozostaje bez zmian.
Dodatkowo przydzieliłem Ci dostęp do wypraw oraz nadałem odpowiednią rangę na forum.

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Aldis » pt 14 maja 2021, 08:32

:P A ja przydzielam ci Knuta jako piastuna. Wiec mozesz go meczyc i dręczyć :)

Maks
Posty: 5
Rejestracja: wt 07 wrz 2021, 11:33

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Maks » wt 07 wrz 2021, 11:53

Witam, Nazywam się Maks mam 20 lat wszyscy mi mówią, że wyglądam na starszego, niż jestem, ale nie o tym teraz mowa. Chciałbym dołączyć do waszej grupy, bo interesowałem się od małego wikingami i, dlatego że jesteście doświadczoną i fajną grupą tak przynajmniej słyszałem mieszkam w małej wiosce pod Rawą wszyscy pewnie wiedzą, co oznacza słowo szubrawiec, a jak ktoś tego nie wie to już tłumacze szubrawiec oznacza człowieka mieszkającego pod Rawą dosyć spokojnie i prosto to brzmi, ale ma to słowo jeszcze jedno znaczenie. Ludzie mieszkający pod Rawą często napadali i grabili wozy kupieckie szlachtę i wszystkich co zmierzali do Rawy dla tego ci ludzie zostali nazwani Szubrawcami. Dla tego chcę wikinga odtwarzać. W rekonstrukcji jestem od 3 lat wiec przynajmniej nie jestem nowy w rekonstrukcjach.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Arnor » wt 07 wrz 2021, 21:31

Witaj
To zdaje się u Was byli Bard i Wszemiła w weekend?
Fajnie, że chcesz dołączyć.
Na wstępie masz na forum kilka tematów gdzie wszystko napisaliśmy - Regulamin, Pierwsze Kroki, Kompletowanie stroju - czyli jaki strój, jaki ekwipunek, jakie mamy zasady w Drużynie etc. etc.
Przeczytaj to bo to podstawa.
Skoro masz doświadczenie w reko to już startujesz z lepszego poziomu bo wiesz "z czym się to je".
My mamy swoje zasady i się ich mocno trzymamy.
Napisz proszę co Cię w wikingach interesuje - stroje, wierzenia, uzbrojenie i walka itd.
No i koniecznie warto by się było spotkać oko w oko. Ponieważ w okolicach nie mamy swojej "delegatury" ;) to zostaje opcja, żebyś przyjechał do Warszawy gdzie mamy najwięcej osób.
Ja osobiście pochodzę ze Skierniewic ale mieszkam, aż w Lublinie więc warszawa to zdecydowanie lepszy kierunek.

Jeśli chcesz jeszcze coś dopytać to pisz tutaj lub na FB. Choć lepiej tutaj bo zostanie dla kolejnych kandydatów.
We wszystkim podpowiemy i odpowiemy :)
"Nie ma miękkiej gry"

Maks
Posty: 5
Rejestracja: wt 07 wrz 2021, 11:33

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Maks » wt 07 wrz 2021, 23:01

Tak u nas byli Bard i Wszemiła. Przeczytałem regulamin oraz wszystko inne. W wikingach interesuje mnie ich uzbrojenie wierzenia no oczywiście walka i ich swoboda bo wikingowie zawsze cenili sobie odwagę i wolność z wszystkich dostępnych kultur to właśnie wikingowie mnie interesują. Wikingowie mają bogatą Historie zwiedzili całą Europe grabili i napadali. mieli ciekawą mitologie i nie oszukujmy się każdy ich się bał.

Maks
Posty: 5
Rejestracja: wt 07 wrz 2021, 11:33

Re: Kandydat - rekrutacja

Postautor: Maks » śr 08 wrz 2021, 13:39

Chętnie bym się z wami spotkał kiedy organizujecie najbliższe spotkanie?


Wróć do „Dla kandydatów i tych co pierwszy raz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości