Tarcze - temat stary jak świat

Wszystko co z walką i sprzętem do niej związane.
Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Re: Tarcze - temat stary jak świat

Postautor: Arnor » ndz 11 lut 2018, 19:11

I widać, i czuć pod palcem.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Astrid
Początkujący skryba
Posty: 328
Rejestracja: ndz 15 wrz 2013, 00:00

Re: Tarcze - temat stary jak świat

Postautor: Astrid » ndz 10 cze 2018, 15:30

Ok szukam i szukam - dyskusja pewnie chyba na skoniach była ale fb wiesza mi się dziś jak diabli może ktoś zapoda temat o malowaniu tarcz? Jakie barwniki? czy tak jak wyżej pisał Arnor wapnem z klejem?

Awatar użytkownika
Roald
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 355
Rejestracja: sob 04 kwie 2015, 00:00
Lokalizacja: Gród Warsa

Re: Tarcze - temat stary jak świat

Postautor: Roald » pn 21 sty 2019, 16:54

Hej hej hej, nie ma sensu zaśmiecać forum więc piszę w tematycznym poście. Udostępniam moją piwnicę na warsztaty tarczoróbstwa. Wpiszcie pasujące Wam soboty w lutym oraz listę chętnych ;)
1. Roald - każda sobota lutego.

Awatar użytkownika
Kolben
Sławny kronikarz
Posty: 1024
Rejestracja: śr 13 lis 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tarcze - temat stary jak świat

Postautor: Kolben » pn 21 sty 2019, 17:44

Na dobrą sprawę, chyba mi nawet każda sobota aktualnie pasuje, a przynajmniej nie kojarzę w tym momencie czemu akurat nie miałaby mi nie pasować.
W weekend i na parę pierwszych dni przyszłego tygodnia jadę do Teściów i zacznę tam działać ze swoją tarczą (plan jest, aby skleić dechy, okleić je płótnem oraz ewentualnie obszyć ranty skórą.), aczkolwiek i tak jeszcze parę dobrych rzeczy zostanie do zrobienia, jak na przykład malowanie, dobicie umba czy imacza, więc jestem na tak jak najbardziej :)
I swoją drogą, mimo wszystko bym się zastanowił, aby temat przerzucić jednak do działu wypraw :)

1. Roald - każda sobota lutego.
2. Kolben - aktualnie chyba również każda ;)

Awatar użytkownika
Elgur
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 795
Rejestracja: ndz 08 cze 2014, 00:00

Re: Tarcze - temat stary jak świat

Postautor: Elgur » pn 21 sty 2019, 21:46

Mi nie pasuje 2 i 9 lutego a poza tym to pozostałe pasują. Ale mną sie nie przejmujcie ja swoją mam i tylko muszę pomalować :)

1. Roald - każda sobota lutego.
2. Kolben - aktualnie chyba również każda ;)
3. Elgur - Każda poza najlbiższą sobotą, 2 i 9 lutego :P

Awatar użytkownika
Orm
Początkujący skryba
Posty: 216
Rejestracja: pt 04 maja 2018, 21:51

Re: Tarcze - temat stary jak świat

Postautor: Orm » wt 22 sty 2019, 06:29

1. Roald - każda sobota lutego.
2. Kolben - aktualnie chyba również każda ;)
3. Elgur - Każda poza najlbiższą sobotą, 2 i 9 lutego :P
4.Orm - każda oprócz 2 lutego. Umba przyszły. Ci co zamawiali po 40 zł. Z rozmowy na treningu wynikało, że jeszcze płótno trzeba zamówić indywidualnie tak? Bo jakieś elementy mają być od Flokiego.

Awatar użytkownika
Kolben
Sławny kronikarz
Posty: 1024
Rejestracja: śr 13 lis 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tarcze - temat stary jak świat

Postautor: Kolben » wt 22 sty 2019, 07:24

W skrócie - tutaj jest artykuł Arnora na temat tarcz:
http://dzikibez.pl/index.php/news/42/61/Tarcze
Tylko w naszym przypadku aktualnie - klej kostny trzeba brać pod uwagę oraz malowanie historyczne, które nie jest uwzględnione. Dodatkowo - co do przybijania skóry na rant tarczy nitami - tutaj równie dobrze zamiast nitów można polecieć grubym rzemieniem, tudzież dratwą.
Przy okazji, jeśli będziecie potrzebować skórę od na rant tarczy - w Warszawie urzęduje Gorm, z tego co się orientowałem, ma skórę na tarczę (wycina paski 8cm szerokości, 3-4mm grubości, a długości 120-130cm, więc trzeba liczyć 3 takie paski jak dobrze rozkminiłem), i na taką tarczę 80-90cm wychodzi około 80zł u Niego (na pewno jeszcze zostanie, coś z tego, ale będę miał przynajmniej resztę aby pokombinować z mocowaniem pochwy na przyszłość czy coś :D), w czwartek lub piątek będę u Niego to zobaczę naocznie co i jak :)

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Re: Tarcze - temat stary jak świat

Postautor: Arnor » wt 22 sty 2019, 13:27

W weekend (jeśli się uda to wcześniej) założę oddzielny wątek w Rzemiośle, gdzie po kolei będę wrzucał posty odnośnie tego jak tarcze zrobić.
Tak samo odpalimy temat dotyczący terminu warsztatów biorąc pod uwagę Wasze sugestie z ostatniego treningu.
"Nie ma miękkiej gry"


Wróć do „Walka i uzbrojenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości