Wojownik z Legionowa - Rekonstrukcja Arnorowa - UZBROJENIE

Projekt rekonstrukcji mieszkańców Mazowsza z Okresu Przeworskiego.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Wojownik z Legionowa - Rekonstrukcja Arnorowa - UZBROJENIE

Postautor: Arnor » ndz 10 sty 2016, 21:41

Udało mi się znowu odwiedzić Muzeum w Legionowie i sfotografować zabytki, które chcę zrekonstruować w ramach Projektu Przeworsk.

Moje założenia są następujące: pieszy wojownik z tarczą, włócznia i oszczepem oraz mieczem jednosiecznym.

Tarcza

Wymiary około 70 x 100 cm.



Kształt wzorowany na miniaturach tarczy znalezionych na ziemiach Polskich.



Rys. 5, 3, 6.

Tarcza będzie posiadała umbo stożkowate wysokie typ 8. Datowane na późną fazę późnego okresu przedrzymskiego - faza B1.



Umbo będzie rekonstrukcją z Legionowa



Tarcza będzie posiadała dwa, znalezione w Legionowie, wyjątkowe, nieznane z innych stanowisk okucia "kotwicowate" i łączona będzie gwoździami kutymi o szerokich łbach.





Imacz drewniany, płaski, wzmacniany elementami metalowymi.




Prawdopodobnie pomaluję tarczę farbami naturalnymi na bazie jajek i innych turbo historycznych składników ;) Czy będę ją oklejał jeszcze nie wiem.

Włócznia i oszczep

Mój wojownik uzbrojony będzie bardzo klasycznie, w oszczep o grocie z zadziorami oraz włócznie służącą do walki wręcz, o grocie z wyraźną ością.
Włócznia będzie miała drzewiec zakończony tokiem.




Miecz

Miecz w mojej rekonstrukcji będzie wzorowany na bardzo klasycznym wzorze, znanym z wielu stanowisk (także z Legionowa). Będzie to jednosieczna broń, która w moim przypadku będzie służyła jako "maczeta" obozowa. Ponieważ nie mamy niemal żadnych znalezisk siekier, postanowiłem, że miecz będzie robił za podręczne narzędzie obozowe.




Pochwa będzie drewniana, z metalowymi elementami (okuciami)

C.D.N.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Jorund » sob 16 sty 2016, 22:44

Super. Jak zrobiłeś fotki ? chociaż może nie chcę wiedzieć. Najcięższą sprawą będzie umbo, bo najdroższe. no i pewnie miecz. Chociaż ten z racji że nie będę nim walczył popróbuję wykuć na wiosnę. Teraz zacznę szyć szmaty bo to można w domu robić. Len na koszulę już mam czerwony, jako że na ultraśności 100% mi nie zależy, kupiłem gotowy. Taki jakich używamy w DB. Spodnie będą w pasy, a płaszcz w kratę.
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » czw 11 lut 2016, 11:04

Umbo już czeka na odbiór :)

Znalezisko vs Rekonstrukcja

Jak dla mnie jest koszerne wielce :)

"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3382
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » czw 11 lut 2016, 15:00

Jest mega. Ale nie ma dziurek na gwoździe?

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » czw 11 lut 2016, 15:09

Nie wiem jak mi się deski ułożą po sklejeniu więc zdecydowałem, że sobie sam powiercę jak będę miał blat tarczy i imacz.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Jorund » czw 11 lut 2016, 18:11

Też takie będę miał kiedyś. Na razie muszę trochę ciuchów na sezon ogarnąć. Przeworsk musi poczekać, jest na drugim miejscu.
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » czw 11 lut 2016, 20:09

To rób chociaż szmaty na Przeworsk. Kosztują grosze, a na wyprawy czy letnie festiwale będzie można śmigać :)
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Jorund » pt 12 lut 2016, 06:25

Nie no szmaty ogarne. Jakas przeprawe na germanca ogarniemy. :wink:
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Projekt: Przeworsk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości