Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Bo nie ma głupich pytań są tylko...
Awatar użytkownika
Radomiła
W Walhalli
Posty: 334
Rejestracja: ndz 17 sty 2016, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Postautor: Radomiła » ndz 24 sty 2016, 14:00

Cześć :) szybkie pytanie odnośnie butów, czy nr 13 od Wojmira jest w porządku dla kandydata-Słowianki? Mogę zamawiać?

http://www.wojmir.pl/buty_slowianskie.htm

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » ndz 24 sty 2016, 14:28

Jak najbardziej są okej. :)
Tylko pamiętaj, że jak zamawiasz u Wojmira to mierz stopę w dwóch grubych skarpetkach, bo czasami ma tendencję to robienia 3 milimetrów mniejszych ;)

Awatar użytkownika
Kolben
Sławny kronikarz
Posty: 1024
Rejestracja: śr 13 lis 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Kolben » ndz 24 sty 2016, 14:44

Szczerze powiedziawszy, to mimo mierzenia w dwóch grubych skarpetach, warto i tak dodać jeszcze 0.5-1cm do wymiarów przesyłanych mu.. :> A na pewno nie zaszkodzi.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » ndz 24 sty 2016, 19:30

Większe zawsze lepsze. Po primo, jak wyżej - Wojmir robi zajebiste obuwie ale często mu wychodzi za małe, po drugie but się zawsze wcześniej czy później zamoczy, a skóra na deszczu się kurczy, po trzecie "łatwiej kijek pocienkować niż go potem pogrubasić" innymi słowy założyć drugą skarpetę zawsze można; rozciągnąć but (choć da się) jest trudniej ;)
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00

Postautor: Jorund » pn 25 sty 2016, 18:39

Tez mam od Wojmira, dopiero w 3 cim sezonie sie rozbily. Pamietam wyprawe jak musialem zaiwaniac boso.
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3378
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » pn 25 sty 2016, 19:13

Moje wysokie od Wojmira mają już 5 sezonów i dalej się trzymają :)

Awatar użytkownika
Samboja
Początkujący skryba
Posty: 395
Rejestracja: sob 03 paź 2015, 00:00
Lokalizacja: Ziemia Nowogrodzka/ Górna Ruś

Postautor: Samboja » wt 23 lut 2016, 01:18

To jak o butach to i ja się zapytam (dawno się nie odzywaliśmy, ale chyba się zdecydujemy, bo rozglądamy się za strojami już)
Znalazłam takie znaleziska:
http://users.stlcc.edu/mfuller/Slavic/shoe.html
http://users.stlcc.edu/mfuller/NovgorodLeatherp.html
Czy w takich butach, jak te pierwsze z pierwszego linku (pojawiają się one też w tym drugim linku, gdzieś w środku strony) będzie mi się wygodnie chodziło i na wyjazdy typu wolin i na wyprawy także? Czy takie niskie półbuty w zasadzie są praktyczne??? I czy u Wojmira udałoby mi się takie zamówić, bo nic podobnego na stronie swojej nie ma chyba...

Kurcze, to zbieranie informacji o strojach jest strasznie trudne... Ktoś niby pisze ciągle, jak taki ubiór wschodniosłowiański wyglądał, ale nigdzie nie mogę dotrzeć do znalezisk... może ktoś coś pomoże??

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » wt 23 lut 2016, 06:04

Ogólnie jeśli chodzi o niskie półbuty to ja takie mam (co prawda na Skandynawię) i nie narzekam. Tak naprawę w okresie zimowym jest tylko Jul. Ewentualnie jakaś zimowa wyprawa. Ale wtedy zakładasz ciepłą skarpetę i daje radę :) Do tego żeby nie odbijała ci się stopa tak naprawdę najważniejsze jest żeby zamówić sobie podwójną podeszwę - wtedy i na asfalt i na piach i na las.
No a w sezonie kiedy jest upał to półbuty zdają egzamin.

Najlepiej napisz do Wojmira i mu wyślij to co znalazłaś. Może się podejmie uszycia (tylko musisz pewnie liczyć się z dodatkową opłatą) albo wrzuć pytanie na Targowisko ( https://www.facebook.com/groups/targowisko.reco/?fref=ts ) czy ktoś się nie podejmie uszycia. Tylko pamiętaj, że nie mogą być haftowane.


Najlepiej znaleźć sobie chyba konkretny pochówek. Po czwartku jak się z pracą uporam to pogrzebie trochę w sieci i ci podrzucę jak coś znajdę konkretnego. Dobrze jest grzebać na stronach Muzeów Archeologicznych bo bardzo często można znaleźć zdjęcia znalezisk, albo gotowe rekonstrukcje czegoś.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » wt 23 lut 2016, 09:17

Nie wiem czy pisaliście do Wojmira ale terminy ma już na koniec maja-czerwiec więc najwyższy czas się decydować jak chcecie zdążyć an sezon.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00

Postautor: Jorund » wt 23 lut 2016, 10:27

Pamietaj aby podawac minimum pol rozmiaru wieksze( jezeli u Wojmira) jezeli u innych to najlepiej rozmiar stopy w centymetrach. Tak jak pisala Aldis na podwojnej podeszwie. no i skora na boki buta 2 mm. Buty to najczesciej psujaca sie czesc odzienia.
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.

Lis
Posty: 4
Rejestracja: wt 23 maja 2017, 15:28

Re: Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Postautor: Lis » pn 05 cze 2017, 00:35

Rozumiem, że w tej drużynie akceptowane są tylko buty skórzane - żadne przykładowe łapcie z łyka, czy inne onuce?

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00

Re: Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Postautor: Jorund » pn 05 cze 2017, 01:21

Jeżeli przedstawisz znalezisko takich butów możemy je przeanalizować. Muszą jednak być one wykonane z dostępnych w epoce surowców i pasować do ram chronologicznych, kultury odtwarzanej jak i statusu.

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Postautor: Aldis » pn 05 cze 2017, 12:09

Nie ma znalezisk butow z czegos innego niz skora.
I raczej wszystkie Druzyny maja wymog skorzanych butow, nie tylko nasza ☺

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Re: Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Postautor: Arnor » pn 05 cze 2017, 12:28

Temat był już przerabiany przy okazji Szebory, która jak przystało na niejedzącą mięsa miłośniczkę zwierzaczków chciała mieć na swych stopach coś nie ze zwierząt zrobionego ;)
Znalezisk brak, rycin brak, przesłanek brak i nawet ona musiała zakupić buty skórzane.
Odpowiadając wprost; nic innego poza skórzanymi butami nie wchodzi w grę.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00

Re: Ubiór: czy te buty od... są w porządku dla...

Postautor: Jorund » pn 05 cze 2017, 20:11

Chyba że coś się zmieniło w temacie, a my o tym nie wiemy. A poza skórzanymi butami w grę wchodzi popylanie boso. Odpowiednie dla statusu kandydata jak i zdrowia.


Wróć do „Pytania od kandydatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości