Archiwum pytań

Bo nie ma głupich pytań są tylko...
Awatar użytkownika
Ud
Doświadczony pisarz
Posty: 817
Rejestracja: wt 07 sty 2014, 00:00

Postautor: Ud » pt 04 kwie 2014, 21:33

Przymierzam się do szycia kaptura. Ten krój jest ok? Ile potrzebuje na niego mniej więcej materiału?

http://imageshack.com/a/img534/9011/a7gu.png

Awatar użytkownika
Sumarlidi
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 787
Rejestracja: śr 23 sty 2013, 00:00

Postautor: Sumarlidi » pt 04 kwie 2014, 21:36

Ja mam super oszczędny kaptur z 0.6mb. Ale polecam troszkę wiecej

Awatar użytkownika
Ud
Doświadczony pisarz
Posty: 817
Rejestracja: wt 07 sty 2014, 00:00

Postautor: Ud » pt 04 kwie 2014, 22:09

O widzę że wklejenie zdjęcia w treść wiadomości przekroczyło jednak moje zdolności z zakresu informatyki :D

To jeszcze jedno pytanie raczej natury estetycznej bo jakość nie mogę sobie tego wyobrazić. Chciałabym płaszcz podszyć lnem żeby był cieplejszy tylko jak płaszcz ma być w ciemnym brązie to podszewka powinna też być w ten deseń czy wręcz przeciwnie - jasna i się wyróżniać. 2 mb jest na płaszcz ok?

Awatar użytkownika
Sumarlidi
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 787
Rejestracja: śr 23 sty 2013, 00:00

Postautor: Sumarlidi » pt 04 kwie 2014, 23:12

To jeszcze raz się udzielę. Podszycie płaszcza lnem nie sprawi że będzie cieplejszy tylko że będzie się lepiej układał oraz był trochę przyjemniejszy w noszeniu. A co do wielkości płaszcza. Powinno być okej a wręcz może być troszkę za dużo jeśli robisz płaszcz prosty z prostokąta. Jeśli nie jesteś wysoką osobą możne ciągnąć ci się po ziemi. ( A co do estetyki ja uważam że podszycie najlepiej wygląda jak jest tego samego koloru ale lekko jaśniejsze)

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » sob 05 kwie 2014, 09:39

Udd!
Ten mój wielgachny kapturek, co nosiłyśmy na zmianę w Kototorowie był uszyty z 1 metra :)

Jeśli chodzi o płaszcz ja zamówiłam sobie wełnę 130 x 150 cm. Nie chce żeby mi się ciągał po ziemi, więc tak naprawdę wszystko zależy od tego jaka długość itd Cię satysfakcjonuje :)

Co do koloru podszewki nie wiem. Ale ja osobiście bym nie brała bardzo jasnej, bo jednak na płaszczu siadasz, wycierasz go i zaraz upaprzesz

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6852
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » sob 05 kwie 2014, 11:43

Ja zawsze podszywam ubrania lnem kontrastującym np. brąz z podszewką jasnoberzową lub zieleń z podszewką szarą itp.
Płaszcze kobiece zaś częstokroć na figurkach są dość krótkie. Nieco za tyłek sięgają.

Jest też ciekawy płaszcz, który przewija się na znalezisku figurek skandynawskich. Może w tę stronę poszukasz, miała byś coś oryginalnego.

Obrazek
Pierwszy z lewej

Obrazek

Edit:
Na blogu Rzepki jest o tym płaszczyku:
http://rzepkowepole.blogspot.com/search/label/Hoods%20and%20Cloaks
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Ludmiła
Niepiśmienny
Posty: 85
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ludmiła » sob 05 kwie 2014, 12:16

Ciekawie wygląda ten płaszczyk :-)

Awatar użytkownika
Frigg
Doświadczony pisarz
Posty: 874
Rejestracja: pn 30 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Frigg » sob 05 kwie 2014, 13:01

Mi sie bardzo podoba ta pelerynka. Jak znajde odpowiednia welne, bede celowac wlasnie w taki. Ide walczyc z kiecka spodnia...
Wełna jest spoko.

Awatar użytkownika
Ud
Doświadczony pisarz
Posty: 817
Rejestracja: wt 07 sty 2014, 00:00

Postautor: Ud » sob 05 kwie 2014, 23:50

faktycznie z tymi 2 m to może przesadziłam ale jakoś nie mam takiej wyobraźni w kwestii materiału, zasugerowałam się wielkością kocy wojskowych. Co do tego płaszcza co Arnor podesłał to jest naprawdę fajny i chyba taki sobie zafunduję korzystając z tych nowych przywilejów w kwestii krojów ;)

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » pn 07 kwie 2014, 10:04

http://allegro.pl/koc-wojskowy-oryg-wp-welniany-koce-wojskowe-i4088552520.html jeżeli koś jeszcze nie ma- proponuję się do nich odezwać, póki link nie wygasł. pewnie aukcję powtórzą, bo jednak ponad 400 koców do sprzedania to nie jest mało.

a tu bezpośrednio: http://demobil.net.pl/

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » pn 07 kwie 2014, 13:14

Pytanie techniczne mam ( z cyklu ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ).

Będę sobie kupować (ew. podprowadzać mamie) wiklinowy koszyk coby mieć w czym nosić moją wełnę do dziergania. Coś w stylu jak był na Kotorowie.

I tak przeglądałam różnych ludzi co to robią itd i oferują też coś takiego jak skrzynka z wikliny. Wiem, że kosze na plecy były, koszyki były... a wiadomo coś o takowej skrzynce?

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6852
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pn 07 kwie 2014, 14:30

Mi nie wiadomo.
"Nie ma miękkiej gry"

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » pn 07 kwie 2014, 14:58

http://projekt-volk.blogspot.com/2011/02/kosze-wiklinowe.html
o skrzynce nie wiem, mam koszyczek, Dis też ma koszyczek :P przydaje się



edit.. już wiem, wiklinowym skrzynkom- nie. a jako, że i mnie zaciekawił fakt to poszperałam, co by wiedzieć... http://www.freha.pl/lofiversion/index.php?t2799.html

Awatar użytkownika
Ludmiła
Niepiśmienny
Posty: 85
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ludmiła » pt 11 kwie 2014, 11:23

Szanowna Drużyno

zwracam się do ogółu, bo tak miały wyglądać pytania problematyczne. Przetestowałam wełnę na tyle, że już wiem, że nici z kilkugodzinnego okrywania się kocem wojskowym. Znalazłam zamiennik, który nie jest historyczny, ale moim zdaniem pozwolił by mi przetrwać chłodniejszy czas. Chodzi o flausz. Syntetyczna tkanina, w wyglądzie podobna do wełny, ciepła, a co ja się będę rozpisywać, wiecie o co chodzi.
Staję przed wielkim problemem, bo uczulenie to nie przelewki. Ci, którzy je mają, wiedzą, jak jest.
Pytanie więc brzmi: czy Drużyna zgadza się na takie odstępstwo? Jeśli nie, muszę zrezygnować, bo stawka jest zbyt wysoka. Zdrowotna oczywiście. Jeśli nie wyrazicie zgody, nie ma co brnąć dalej. Szczególnie, że na przyszły rok musiałabym rozważyć posiadanie własnego namiotu, w którym nie będzie ani wełny, ani siana...
Powiem tak: jestem walecznym stworzeniem, nawykłym do zmagania się z przeciwnościami. Stanę na głowie, żeby znaleźć rozwiązanie problemu. Potrzebuję jednak Waszej aprobaty, bo Drużyna to nie tylko ja.

Z wyrazami szacunku
Luda

Awatar użytkownika
Gard
W Walhalli
Posty: 450
Rejestracja: śr 06 maja 2009, 00:00
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: Gard » pt 11 kwie 2014, 11:40

Jeśli chodzi o słomę to ja też mam giga uczulenie. I wystarczy żebym na niej nie spał, w swoim wydzielonym kąciku i jest dobrze :)
„Pod koniec maja, w islandzkiej porze przeprowadzek, Hallbjorn zaczął się przygotowywać do opuszczenia domu teścia. (…) Osiodławszy konie Hallbjorn poszedł po Hallgerdę [żone], która siedziała w swojej izbie. Kiedy zawołał, aby wstała i szła z nim, nie odpowiedziała ani nie ruszyła się z miejsca. Hallbjorn wołał ją trzy razy, lecz na próżno, wówczas zaśpiewał urywki pieśni błagalnej – to też nie pomogło. W końcu okręcił sobie jej długie włosy wokół dłoni i spróbował wyciągnąć ją z krzesła, ale ona ani drgnęła. Wówczas chwycił miecz i odciął jej głowę.”


Wróć do „Pytania od kandydatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości