Archiwum pytań

Bo nie ma głupich pytań są tylko...
Awatar użytkownika
Irja
Niepiśmienny
Posty: 66
Rejestracja: pt 09 sty 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Irja » pn 23 mar 2015, 10:43

Mam pomysł na etykietki....(o ile mogę wtrącić).
Papier czerpany, napis tuszem i patykiem.....(??)
Można by nawet coś z łaciną poszaleć...;)

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » śr 25 mar 2015, 20:20

Ud, maści może niekoniecznie, ale gadałam z moimi dziewczynami, więc jeżeli jakieś balsamiki do ust to możesz wykorzystać jako bazę zwykłą wazelinę kosmetyczną ;)

Irja, myślę, że pomysł fajny, jakby jeszcze napisać to nie tylko normalnie, co to jest, ale również i pismem runicznym ;)

Awatar użytkownika
Ud
Doświadczony pisarz
Posty: 817
Rejestracja: wt 07 sty 2014, 00:00

Postautor: Ud » czw 26 mar 2015, 09:29

Grzebałam trochę w internecie i balsamy wyszło że balsamy to z gliceryną i woskiem pszczelim i fajne są różne mikstury tylko jak szukałam w co to zapakować to są tylko takie plastikowe słoiczki:
http://allegro.pl/pojemniczek-sloiczek-15-ml-na-krem-brokat-002-i5196520370.html

W kwestii papieru czerpanego to wyczytałam że można samemu spróbować zrobić i pewnie się tym pobawie, zobaczę jak to będzie wyglądać.

Edit: Ponieważ jeszcze będę miała pewnie sto pięćdziesiąt różnych wątpliwości to założę osobny temat w Otwartych tematach historycznych

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » ndz 29 mar 2015, 16:56

Ktoś kiedyś takie rzeczy oferował na Targowisku (Tylko w cholerę nie pamiętam kto).

Załóż Udd to można bazowy temat potem pod artykuł zrobić. Jakbyś jakiś ziółek potrzebowała to pisz może akurat w maminym ogródku się zapodziały :)

Drogimir
Niepiśmienny
Posty: 27
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa, a w sumie to Tomaszów Mazowiecki

Postautor: Drogimir » pn 06 kwie 2015, 18:47

Drogimir... Chyba tak. Myślę, że znalazłem odpowiednie. Pokój w każdych czasach jest pożądany, a że w swoim życiu zawsze staram się być rozjemcą i mediatorem to będzie mi pasować. Czasem do pokoju trzeba sobie drogę wywalczyć, ale to już w przyszłości. :) jeśli nie ma obiekcji to interesuje mnie to imię. :D Strój się robi, mam parę pytań, ale to jutro dopiero napiszę w jednym poście o co mi ze wszystkim chodzi. :)

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 10 kwie 2015, 09:08

Imię zmienione ;)
"Nie ma miękkiej gry"

Drogimir
Niepiśmienny
Posty: 27
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa, a w sumie to Tomaszów Mazowiecki

Postautor: Drogimir » ndz 12 kwie 2015, 10:24

Kolejna seria pytań uzbierana w jednym poście. :P
1. Czy takie materiały są ok?
Obrazek
Obrazek

2. Czy takie nici są okej, ewentualnie która lepsza?
Obrazek

3. Czy jest to odpowiedni zestaw (jeszcze brakuje mi nożyka)?
Obrazek

4.Czy buty są w porządku (oczywiście bez tych ostróg)?
Obrazek[/img]

5. Czy któryś z tych krojów nadawałby się na odtwarzanie słowianina na start, jest to z pdf'a którego ktoś zamieszczał na forum, ale odnosi się do wikingów? Z tego co pamiętam każdy startowy ma taki sam więc bez znaczenia, ale wolę spytać. :P
a:Obrazek
b:Obrazek
c:Obrazek

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » ndz 12 kwie 2015, 10:47

1. Ten drugi jest okej na pewno. Pierwszy ciężko mi stwierdzić bo dziwny jakiś splot i błyszczący. Pamiętaj jak będziesz kupował materiały (jeśli kupujesz przez internet, a nie macasz je w sklepie) patrzeć ja gramaturę żebyś się nie wrypał i nie kupił sobie sztywnego lnu, z którego nic nie uszyjesz. ;)

2. Do szycia nić zdecydowanie ta druga (mniejsza). Tą większą nie poszyjesz bo zwyczajnie jest za gruba ;)

3. Łycha i micha w porządku. Jeszcze kubek sobie zorganizuj. Jak coś mam jeden nadprogramowy.

4. Buty chyba spoko, ale niech ktoś potwierdzi.

5. Jeśli chodzi o wykroje to się nadają. Tylko:

- W tym pierwszym wykroju koszuli te boczne kliny robi się jako zwykłe trójkąty
- Ten drugi wykrój koszuli jest spoko ale bez klinu przedniego i tylnego (tylko boczne)
- Jeszcze jeśli chodzi o dekolt to Słowianin ma wycięte w łódeczkę (czyli prosto bez tego dodatkowego rozcięcia w dół, które jest typowe dla wikingów)
- Spodnie okej, aczkolwiek ja z doświadczenia wszywam jeszcze klin między nogami (jest wtedy pewność, że jak kucniesz to na pewno nic ci nie pęknie w kroku - i wcale, a wcale nie pije do Kolbena ^_^ )

Jak chcesz i mi przypomnisz to wieczorem mogę ci rozrysować najprostszy wykrój i jak to wszystko wymierzyć. ;)

Drogimir
Niepiśmienny
Posty: 27
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa, a w sumie to Tomaszów Mazowiecki

Postautor: Drogimir » ndz 12 kwie 2015, 11:05

BARDZO CHĘTNIE! Dzięki wielki i prosiłbym o rozrysowanie jeśli na prawdę masz czas. :) Co do tego pierwszego materiału też właśnie się zastanawiałem na fakturą(?), splotem czy może być bo różni się od tego drugiego. :P Błyszczący? Może przez lampę błyskową. Ale ogólnie nie błyszczy się w słońcu i ma taki zgniło zielony kolor. Tylko ten splot mnie martwi. xD

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » ndz 12 kwie 2015, 11:09

Wieczorem ci rozrysuje i podeśle (bo zaraz wychodzę na uczelnie spać... eee... znaczy pilnie się uczyć oczywiście).

A nie masz jakiegoś lepszego zdjęcia tego materiału?

Drogimir
Niepiśmienny
Posty: 27
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa, a w sumie to Tomaszów Mazowiecki

Postautor: Drogimir » ndz 12 kwie 2015, 11:15

Póki co nie mam lepszego sprzętu przy sobie więc zrobiłem bez lampy jeszcze.
Obrazek

Drogimir
Niepiśmienny
Posty: 27
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa, a w sumie to Tomaszów Mazowiecki

Postautor: Drogimir » ndz 12 kwie 2015, 11:17

Chciałbym jeszcze spytać czy kubek ma być szkliwiony wewnątrz tylko, czy w ogóle nieszkliwiony?

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » ndz 12 kwie 2015, 11:28

Obie opcje są OK. Nieszkliwiony w ogóle jest bardziej historyczny ale szkliwiony wewnątrz bardziej praktyczny w użyciu.
"Nie ma miękkiej gry"

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » ndz 12 kwie 2015, 14:23

Buty są na podstawie jakiego znaleziska, albo od kogo?


Najlepiej jakby podeszwa była z nieco grubszej skóry niż reszta, to wtedy wygodniej by Ci się chodziło. Z tego, co widzę to już prawie sporo będziesz miał ogarnięte. W sumie pasek, kaletka, no i coś z wełny- tunika, płaszcz.

Drogimir
Niepiśmienny
Posty: 27
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa, a w sumie to Tomaszów Mazowiecki

Postautor: Drogimir » ndz 12 kwie 2015, 15:56

Buty są od wojmira ze strony opisane jako slowianskie. :P


Wróć do „Pytania od kandydatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości