Archiwum pytań

Bo nie ma głupich pytań są tylko...
Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » sob 18 sty 2014, 15:55

Skjald napisałem przecież, że "Zajebiście" :D to zdecydowanie pozytywny komentarz :D
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Skjaldvor
Początkujący skryba
Posty: 148
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Skjaldvor » sob 18 sty 2014, 16:15

No ja wiem. "Zajebiście" to była ta pochwała, o której pisałam. Tylko wyszła od ciebie nie bez drobnego narzekania ;) Więc ja coś napisałam o tym twoim narzekaniu i stąd gadka o komentarzach negatywnych a pozytywnych.

Tak wiem cięzko mnie wyczuć i zrozumieć :-D

Awatar użytkownika
Ud
Doświadczony pisarz
Posty: 817
Rejestracja: wt 07 sty 2014, 00:00

Postautor: Ud » czw 23 sty 2014, 21:10

JAkiej dłygości powinien być fartuszek? Zabrałam się za szycie, niestety jak zaczęłam wyrównać dół to się okazało że stracił trochę z pierwotnej długości

Obrazek

Awatar użytkownika
Frigg
Doświadczony pisarz
Posty: 874
Rejestracja: pn 30 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Frigg » czw 23 sty 2014, 21:15

Około 10 cm krótszy od sukienki wierzchniej, która jest około 10 cm krótsza od spodniej. Więc jakieś 20. Chyba. Mój generalnie jest chyba ze 25 krótszy od spodniej. Jutro mogę zmierzyć, jak do niego dotrę.

A co do zdjęcia się nie wypowiem. To już muszą mądrzy ludzie. Mi się podoba. ;)
Wełna jest spoko.

Awatar użytkownika
Ud
Doświadczony pisarz
Posty: 817
Rejestracja: wt 07 sty 2014, 00:00

Postautor: Ud » czw 23 sty 2014, 21:32

Zmierzyłam, wyszło jakieś 32 cm różnicy

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » czw 23 sty 2014, 22:54

Z tego, co widzę fartuszek jest za kolano trochę i niech tak zostanie. Już nic nie skracaj -- jest ok.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 24 sty 2014, 01:03

Mógłby być dłuższy ale bez problemu przejdzie więc bez stresu ;)
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Skjaldvor
Początkujący skryba
Posty: 148
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Skjaldvor » pt 24 sty 2014, 22:15

Czy ktoś posiada igłę do zszywania skóry lub jakieś inne narzędzie służące do tego i byłby w stanie mi go użyczyć?

Bo o co chodzi:

Nie zamierzam zacząć robić rzeczy ze skóry. Potrzebuję zrobić dla siebie pasek, bo jak na razie nie widzę gotowych. Widzę tylko samą skórę na pasek i klamerki do kupienia oddzielnie. Mam szczypce do dziurkowania więc sobie dziurki odpowiednie zrobię. Trzeba by tylko (najprawdopodobniej lnianym sznurkiem tzw. dratwą i odpowiednia igłą) zaszyć klamrę. Myślę, że jestem w stanie to zrobić tylko zanim zamówię skórę i klamerkę rozglądam się za narzędziem i zastanawiam się jak to w ogóle zrobić. I to nie to, ze nagle mi się zachciało dodatkowego paska nie wiadomo po co tylko i tak trzeba będzie załatwić dla Piotrka pasek. Więc jemu oddam swój stary a sobie zrobię nowy ładniejszy :-D

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » pt 24 sty 2014, 22:43

Skjald, nie masz w domu zwykłej igły groszówki ( takiej grubej i dużej )? Są w każdej pasmanterii czy innym tego typu sklepie za jakieś 3 złote zapewne. Ja swój zszywałam kompletem groszówka + kombinerki do przeciągania igły i dratwą. Bardzo ładnie się zszyło i bez żadnych problemów

Awatar użytkownika
Skjaldvor
Początkujący skryba
Posty: 148
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Skjaldvor » pt 24 sty 2014, 22:50

Nie, nie mam takiej igły więc pytam :P

I tak szykuję jeszcze nalot na pasmanterię, więc się zakupi przy okazji.

To widzę, że się będzie trzeba namordować. No ale jak komuś się udało to i mi się uda.

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » pt 24 sty 2014, 22:55

Mówię: ja szyłam groszówką i kombinerkami i poszło bez problemów. Ale możesz się też w sumie spytać o igły do szycia skóry. Szczerze mówiąc nie wiem ile kosztują bo nigdy nie miałam potrzeby ich zakupu, ale jeśli sprzedają je na sztuki to pewnie też jakieś złotówkowe sprawy ;)

Daje radę :) Trochę upierdliwe jest wbijanie, ale w miarę szybko idzie :)

Awatar użytkownika
Frigg
Doświadczony pisarz
Posty: 874
Rejestracja: pn 30 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Frigg » pt 24 sty 2014, 23:13

Bo to się chyba robi dziurki szydłem (czy jak to się nazywa) i potem łatwiej przewlec igłę. Raz próbowałam uszyć kołczan ze skóry. Ból...

A igły do szycia skór są. Grubsze, twardsze. Na allegor na pewno są, ale pewnie nie ma sensu kupować na jeden raz.
Wełna jest spoko.

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » sob 25 sty 2014, 09:44

Frigg - ja wbijałam groszówkę kombinerkami ( jak gwóźdź młotkiem ^_^ ). Bo mi się trochę późno o tym pasku przypomniało i mi się śpieszyło i generalnie nie bardzo miałam czas lecieć kupować coś. Ale dało radę :)

http://allegro.pl/igly-do-szycia-tapicerskie-kaletnicze-do-skory-i3901734245.html - no! Mówiłam, że grosze do skór kosztują :)

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » sob 25 sty 2014, 09:53

Można użyć przebijaka do skóry (wklep w google), dziurkacza do skóry (takie jakby obcęgi z końcówkami o różnej średnicy) albo właśnie szydła czyli szpili obsadzonej w drewnianą rękojeść. I jeśli mamy już otwór to wystarczy zwykłą igła, bo ona już wtedy nic nie wybija.
Ja do szycia kaletek używam dziurkacza, do robienia otworów w pasku także dziurkacza lub wybijaka, a potem szycie zwykłą igłą, tyle że troszkę grubszą.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00

Postautor: Jorund » sob 25 sty 2014, 12:12

Ja do szycia twardych skór, zamszów, wojłoków(niem. FILC) używam grubej mocnej igły(groszówa?) ale wpierw jak Arnor, robię otwory, warto je najpierw równo rozmieścić np. cyrklem, lub jakąkolwiek zębatką np kapsel od piwa(trzeba je szybko wypić bo się wygazuje :-p ) Natomiast same otwory robię cieniutkim wiertełkiem ok 1mm, wkrętarką, lub śrubokrętem akumulatorowym.
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.


Wróć do „Pytania od kandydatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości