Archiwum pytań

Bo nie ma głupich pytań są tylko...
Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » śr 26 lut 2014, 00:30

Bo łączenie najładniej wygląda z tyłu ;)
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00

Postautor: Jorund » śr 26 lut 2014, 01:57

Frigg czy dasz rade zabrac nasza (moja i Sigrid) welenke na sobote? A no i pytanko do Leslawa czy masz jakas tunike zachodnio slowianska, ktora moglbys mi pozyczyc na wzor do uszycia? Pierwszy raz bede szyl a te wszystkie rysunki niewiele mi mowia.
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.

Awatar użytkownika
Frigg
Doświadczony pisarz
Posty: 874
Rejestracja: pn 30 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Frigg » śr 26 lut 2014, 07:46

Tak jest, zabiorę waszą wełenke. :) Ud i Aldis - wasze lny też. :)
Wełna jest spoko.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » śr 26 lut 2014, 09:03

Lasota pisze:A no i pytanko do Leslawa czy masz jakas tunike zachodnio slowianska, ktora moglbys mi pozyczyc na wzor do uszycia? Pierwszy raz bede szyl a te wszystkie rysunki niewiele mi mowia.


Znalezisk nie ma żadnych. Zgodnie z przyjętymi przez nas wytycznymi uszyj sobie identyczną jak skandynawska tylko z inną szyją - wycięcie w łódkę, bez przecięcia z przodu.

A po co Ci zachodniosłowiańska?

P.S. W tym wątku masz linka do wykrojów odpowiednich.
http://www.dzikibez.fora.pl/top-secret,2/poradnik-dla-kandydatow,773-30.html#26147
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Ludmiła
Niepiśmienny
Posty: 85
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ludmiła » śr 26 lut 2014, 20:03

Czy ma ktoś próbki od Łobosa? Chciałabym pomacać przed zakupem. Próbuję znaleźć adres mailowy do Niego, ale jedyne, co wyszukuję, to z 2009r. Ciekawe, czy jeszcze aktualny? A może jakiś adres, telefon ktoś ma?

Dalszy ciąg pytań:
Czy pasek może być taki?
http://allegro.pl/rowny-naturalny-pas-dla-woja-5mm-200-cm-2-cm-i3996830237.html
A klamra do niego taka?
http://allegro.pl/pasek-klamerka-klamra-kuta-stalowa-do-pasa-mala-i3934924335.html
I jak to połączyć?! I znowu dojdę do tego, że w sobotę będę oglądać, macać i pytać, pytać... :P

Czy ktoś z Was ma buty od allegrowego Lotgara? Widziałam gdzieś tu na forum link do bukłaków od niego, więc może ktoś ma wiedzę, czy kupowanie u niego w całkiem niezłej cenie butów ma sens?

Awatar użytkownika
Frigg
Doświadczony pisarz
Posty: 874
Rejestracja: pn 30 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Frigg » śr 26 lut 2014, 20:56

Mówisz, masz.

Krzysztof Łobos
0-691-394-992
lobosk@box43.pl

Mam próbki, choć trochę przebrane. Wezmę na trening. Ja będę w najbliższym czasie potrzebowała zamówić trochę wełny, więc śmiało możemy się zgadać.

Niech się mądrzejsi wypowiedzą, ale pasek chyba spoko, a kalmerka to chyba taka bardziej D-kształtna albo prostokątna. Kilka(naście) stron wcześniej pytałyśmy z Aldis o to samo.

Od Lotgara mam bukłak, będę wkrótce testowac szczelność i użyteczność (pewnie trunkami na treningu ;) ). O butach nie wiem nic. Aldis ma od Wojmira, to będziesz mogła zmacać na trening, a jeśli do piątku dojdą nasze, to i kolejne cztery pary Wojmirowej produkcji.
Wełna jest spoko.

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » śr 26 lut 2014, 21:54

1. Pasek. Miałam taki ale Kolben mi ukradł. W sumie spoko chociaż dla mnie nieco za gruby i taki mocno sztywny nawet po wypaćkaniu olejem ( ale podejrzewam, że to kwestia wyrobienia ). Jeśli jednak nie chce ci się bawić w przyszywanie sprzączek i kupowanie wszystkiego oddzielnie z czystym sumieniem polecam wyroby Tomali ( http://www.tomala.lublin.pl/index.php?strona=subcat&subctgr=54&lng=pl). Będę u niego niedługo gotowy pasek zamawiać :)


2. Jeśli chodzi o klamerki to gdzieś to się już przewijało. Jak Frigg pisała D-kształtne albo prostokątna. Coś w tym stylu:

Obrazek
Obrazek

Też są u Tomali i ma je w dobrych cenach ( ewentualnie możesz pojęczeć Astrid żeby ci wykuła ^_^ ). Ta co wrzuciłaś jest za "fikuśna" jak na Kandydata ;)

Jeśli chodzi o łącznie to po prostu przyszywasz dratwą lnianą. Było też gdzieś o tym. Gwoździkiem zrób sobie dziurki przez które przewleczesz dratwę ( chyba że masz maszynkę do robienia dziur w skórze ^_^ ). Ewentualnie jak masz taką wielką igłę groszówkę, czy igły do skóry ( komplet 2 zł na allegro ) to też dają radę bez robienia dziurek gwoździami ).

Moje cud krzywe przyszycie wygląda tak:

Obrazek


Obrazek

3. Jeśli chodzi o Lotgara to bukłak mam od niego i już go testowałam i daje radę także zielone światło. Jeśli chodzi o buty to nie wiem. My wszyscy tak jak Drużyna radziła zamawialiśmy od Wojmira. Porządnie zrobione, ładne, z dobrej skóry więc nie powinny się za chwilę rozpaść.

Awatar użytkownika
Ludmiła
Niepiśmienny
Posty: 85
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ludmiła » śr 26 lut 2014, 22:08

Frigg - dzięki, obejrzę i zmacam.

Aldis - nie będę się brać za przyszywanie sprzączki, bo mnie to przerasta. Bardzo mi się spodobała ta http://www.tomala.lublin.pl/obrazy/big/klamerka%2026_1.jpg to można zamówić z taką dokładnie, czy tylko oddzielnie sprzączka i pasek?

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » śr 26 lut 2014, 22:14

Fajna jest (Klamerka 26 to jest u niego na stronie).
Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia. Ale on robi różne rzeczy na zamówienie i myślę, że jakbyś do niego napisała to powinien bez problemów zrobić Ci pasek gotowy z tą klamerką. Ewentualnie możesz kupić oddzielnie gdzieś pasek i oddzielnie klamerkę to Ci wszyjemy ;)

Awatar użytkownika
Skjaldvor
Początkujący skryba
Posty: 148
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Skjaldvor » czw 27 lut 2014, 22:03

Ludmiła:

* Taką klamerkę D-kształtną od Tomali 20 mm mam jedną zapasową. Jak chcesz zaoszczędzić na kosztach przesyłki, to ci mogę odsprzedać :) Mogłabym na sobotę zabrać. To chyba 8 zł kosztuje.

* U Lotgara zamawiał sobie mój luby buty. Są oczywiście męskie no ale jak chcesz obejrzeć próbkę wykonania, to mogę przynieść do pokazania na sobotę też.

Awatar użytkownika
Ludmiła
Niepiśmienny
Posty: 85
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ludmiła » pt 28 lut 2014, 13:46

Chwytam klamerkę za 8 zł, i chętnie zobaczę buty :-D

Awatar użytkownika
Ludmiła
Niepiśmienny
Posty: 85
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ludmiła » sob 01 mar 2014, 20:09

Pytam zanim zamówię, a zamawiać będę tuż, tuż, coby się w czasie wyrobić. Czy buty mogą być takie?
Buty "polskie" typ 7.
http://www.wojmir.pl/buty_slowianskie.htm

Awatar użytkownika
Kolben
Sławny kronikarz
Posty: 1024
Rejestracja: śr 13 lis 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Kolben » sob 01 mar 2014, 21:12

Siódemka powinna być ok, aczkolwiek czekaj na odpowiedź kogoś bardziej pewnego w temacie :)
Tylko należy zwrócić uwagę, iż w cenniku Wojmira prawdopodobnie niewliczone jest wykończenie tymi wszywanymi paseczkami skórzanymi (jakkolwiek to fachowo nazwać :P) ;)

+ druga sprawa, jak będziesz wymierzała sobie stopę, zrób to na 2 grubych skarpetach, śmiało dodać i pół cm :D Lepiej ciut za duże butki, niźli za małe :D

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » sob 01 mar 2014, 21:28

Buty z Opola sa ok. Lamówka w tych akurat jest chyba w standardzie, nie jako zdobienie tylko wykończenie więc nie wiem czy dolicz coś za nią czy nie. jak coś to możesz wziąć bez niej. Nawet lepiej ;)

Zdecydowanie mierz na dwóch skarpetach. Wojmir ma tendencje do robienia nieco za małych :/
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » sob 01 mar 2014, 22:05

True. Ja moje mierzyłam na dwóch takich turbo grubych skarpetach góralskich i jeszcze trochę dodałam, a takie na styk wyszły :)


Wróć do „Pytania od kandydatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości