Dłubanka

Dział dotyczący rzemiosł wszelakich.
Awatar użytkownika
Wojbor
W Walhalli
Posty: 305
Rejestracja: pt 09 maja 2008, 00:00

Dłubanka

Postautor: Wojbor » czw 28 lip 2016, 14:23

Od początku mojej przygody z odtwórstwem temat dłubanek był bliski memu sercu - stworzyć taką od podstaw i spławić cenne towary Rawką z Rawy do Bzury było jednym z marzeń. Oczywiście względy natury finansowej (koszt zakupu, niemałego, pnia), logistycznej (Rawka to ciężka rzeka do spławiania) oraz robotniczej (3 tygodnie pracy jednego cieśli do stworzenia takiej dłubanki metodą historyczną) sprawiły, że projekt nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Natomiast kilka lat temu okazało się, że mój znajomy ze studiów organizuje imprezę pt. "Święto Mazurskiej Dłubanki", która ma przybliżyć społeczeństwu jak to drzewiej bywało. Powodem organizacji jej pierwszej edycji był fakt wyłowienia 1000-letniej dłubanki z Jeziora Spychowskiego.

W tym roku udało mi się wyciągnąć grupę studentów i razem pojechaliśmy dłubać. Oczywiście nie jest to impreza reko, ale trafiła się drużyna Synowie Jaćwieży z Suwałk.

Z racji na fakt, że zdjęcia lubią ginąć w internetach wrzucam link do zdjęć na Google Photos wraz z komentarzami.

https://goo.gl/photos/tcCvoWQmewywvGHD7

W przyszłym roku kolejna edycja imprezy którą wszystkim serdecznie polecam.

Awatar użytkownika
Kolben
Sławny kronikarz
Posty: 1024
Rejestracja: śr 13 lis 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Kolben » czw 28 lip 2016, 15:47

Proszę bardzo jaki zbieg okoliczności. Pera Sinudoi - Synowie Jaćwieży przyjechali z tą dłubanką na tegoroczny Drohiczyn. W galerii na FB chyba nawet ktoś tą dłubankę wrzucił ;) oczywiście zwodowaną :D

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » czw 28 lip 2016, 16:32

Tak, Wojbor opowiadał mi, ze nawet się spieszyli żeby zdążyć z nią na Drohiczyn przy czym mieli jeszcze jedną, z poprzedniego roku i ostatecznie nie wiadomo czy ta na Bugu była świerzynką czy tamtą starą.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Jorund
W Walhalli
Posty: 944
Rejestracja: pt 04 lut 2011, 00:00

Postautor: Jorund » czw 28 lip 2016, 19:18

Na Borsuczej Noże Switowoj mówił ze te dłubanki są tam gdzieś blisko . No i w lato mieliśmy się spotkać i wykorzystać na Larpa.
Ostateczne rozwiązanie kwestii Mordorskiej.


Wróć do „Rzemiosło”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości