Kandydat - rekrutacja

Wszystko co powinniście wiedzieć jeśli chcecie do nas dołączyć lub jesteście pierwszy raz na forum
Awatar użytkownika
Gard
W Walhalli
Posty: 450
Rejestracja: śr 06 maja 2009, 00:00
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: Gard » śr 03 cze 2009, 13:57

Po wnikliwych analizach wybrałem sobie w końcu imię wikińskie. Najważniejszym kryterium była niepowtarzalność tego imienia wśród innych rekonstruktorów i jakieś tam w miarę przystępne brzmienie tego imienia.

Owo miano to: Gard*


Będzie pasić, czy raczej wiocha?

Btw: to o którym wspominałem tydzień temu na treningu z czymś mi się musiało pomylić :/




*(ze spisu imion na stronie zielarzy)
http://www.zielarze.pl/wikingowie_codzienne.htm#imie
„Pod koniec maja, w islandzkiej porze przeprowadzek, Hallbjorn zaczął się przygotowywać do opuszczenia domu teścia. (…) Osiodławszy konie Hallbjorn poszedł po Hallgerdę [żone], która siedziała w swojej izbie. Kiedy zawołał, aby wstała i szła z nim, nie odpowiedziała ani nie ruszyła się z miejsca. Hallbjorn wołał ją trzy razy, lecz na próżno, wówczas zaśpiewał urywki pieśni błagalnej – to też nie pomogło. W końcu okręcił sobie jej długie włosy wokół dłoni i spróbował wyciągnąć ją z krzesła, ale ona ani drgnęła. Wówczas chwycił miecz i odciął jej głowę.”

Awatar użytkownika
Inga
Sławny kronikarz
Posty: 1385
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Inga » śr 03 cze 2009, 15:25

imie dobre.
w swoich zbiorach imion wikińskich mam taki przypis do tego imienia:
Garðr -|- Originally a by-name from Old Icelandic garðr, "yard" but may have the older sense of "protection." Common in Norway in the later period. Not found in Iceland. Examples are found in Denmark. Anglo-Scandinavian forms include Garth. -|- GB p. 10 s.n. Garðr; FJ pp. 96 s.n. Garðr -|-
:wink:

(notabene taki spis imion miał być na naszej stronce ale dziwnym trafem go nie ma)
'wreszcie kolor twoich włosów pasuje do charakteru'


'- Kitty czemu my zawsze musimy robić to czego ty sobie życzysz, a nigdy to co ja chce?

-Bo tak jest w Biblii'




keep calm and hate everyone

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » śr 03 cze 2009, 15:55

Mocne imię :) mi się podoba. Teraz musisz dużo ćwiczyć żeby nie tylko imię było silne ;)

@Inga@
Faktycznie miał być spis imion. Nie wiem czemu nie ma. Pogadaj z Lesiem może on coś poradzi na to ;)
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3378
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » śr 03 cze 2009, 21:40

Ano miał, doskonale pamiętam. Pamiętam też, że rozmawialiśmy z Arnorem, że trzeba by umieścić jakiś plik do ściągnięcia, żeby nie było tego naćkane na stronce. Ale nie pamiętam dlaczego go nie ma i czy kiedykolwiek dostałem materiały. Jak podeślecie to wrzucę.

Awatar użytkownika
Gard
W Walhalli
Posty: 450
Rejestracja: śr 06 maja 2009, 00:00
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: Gard » pt 05 cze 2009, 11:48

Ciesze się, że imię zostało pozytywnie przyjęte. Niech tak już zostanie.

Zastanawiam się nad jedna kwestią. Płacicie jakieś składki comiesięczne w ustalonej z góry kwocie, czy spontanicznie, jak jest potrzeba to się zrzucacie na coś? Nie wiem jak mam w obecnej sytuacji ustosunkować swoja osobę do tego zagadnienia.
„Pod koniec maja, w islandzkiej porze przeprowadzek, Hallbjorn zaczął się przygotowywać do opuszczenia domu teścia. (…) Osiodławszy konie Hallbjorn poszedł po Hallgerdę [żone], która siedziała w swojej izbie. Kiedy zawołał, aby wstała i szła z nim, nie odpowiedziała ani nie ruszyła się z miejsca. Hallbjorn wołał ją trzy razy, lecz na próżno, wówczas zaśpiewał urywki pieśni błagalnej – to też nie pomogło. W końcu okręcił sobie jej długie włosy wokół dłoni i spróbował wyciągnąć ją z krzesła, ale ona ani drgnęła. Wówczas chwycił miecz i odciął jej głowę.”

Awatar użytkownika
Inga
Sławny kronikarz
Posty: 1385
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Inga » pt 05 cze 2009, 12:06

składki mamy miesięczne po 5 zł i czasami zrzutowe.
płacić należy do mnie jako, że jestem 'defraudaczem pieniędzy' lub na konto nasze, które też jest na mnie :twisted: :-P
'wreszcie kolor twoich włosów pasuje do charakteru'


'- Kitty czemu my zawsze musimy robić to czego ty sobie życzysz, a nigdy to co ja chce?

-Bo tak jest w Biblii'




keep calm and hate everyone

Awatar użytkownika
Gard
W Walhalli
Posty: 450
Rejestracja: śr 06 maja 2009, 00:00
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: Gard » pt 05 cze 2009, 12:14

Ok, to możesz mi podesłać nr konta nawet na PW, to prześle trochę mamony za składki jak dostane wypłatę.

Na co są przeznaczone te pieniądze, bo za dużo to się z tego nie uzbiera? Na kociołek? :D
„Pod koniec maja, w islandzkiej porze przeprowadzek, Hallbjorn zaczął się przygotowywać do opuszczenia domu teścia. (…) Osiodławszy konie Hallbjorn poszedł po Hallgerdę [żone], która siedziała w swojej izbie. Kiedy zawołał, aby wstała i szła z nim, nie odpowiedziała ani nie ruszyła się z miejsca. Hallbjorn wołał ją trzy razy, lecz na próżno, wówczas zaśpiewał urywki pieśni błagalnej – to też nie pomogło. W końcu okręcił sobie jej długie włosy wokół dłoni i spróbował wyciągnąć ją z krzesła, ale ona ani drgnęła. Wówczas chwycił miecz i odciął jej głowę.”

Awatar użytkownika
Inga
Sławny kronikarz
Posty: 1385
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Inga » pt 05 cze 2009, 12:19

na moje srebro.
'wreszcie kolor twoich włosów pasuje do charakteru'


'- Kitty czemu my zawsze musimy robić to czego ty sobie życzysz, a nigdy to co ja chce?

-Bo tak jest w Biblii'




keep calm and hate everyone

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 05 cze 2009, 12:45

Składki comiesięczne przeznaczone będą na przygotowanie nasze corocznej imprezy "Jesiennego treningu". Właściwie to są przeznaczone jedynie na część owych kosztów, bo będą one zapewne większe niż kwota jaką zbierzemy. Z pewnością będzie dodatkowa zrzutka "przed treningowa".
Na kociołek również nam nie wystarczy ze składek comiesięcznych bo zbieramy niemal symbolicznie po 5 PLNów. A i tak niektórzy mają problem żeby to wpłacić.
BTW: Chce zrobić jakieś Wiec w tej sprawie, żeby ustalić co robimy z dłużnikami. Osobiście bym ich wywalił ale wtedy Sigu zajebie focha i obrazi sie na wszystkich, skończy znajomość, wyjedzie do Hiszpanii czy cokolwiek innego...
Wracając jednak do tematu
Na kociołek będzie zapewne jakaś zrzutka albo kilku z nas założy kasę i reszta będzie im oddawała.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Gard
W Walhalli
Posty: 450
Rejestracja: śr 06 maja 2009, 00:00
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: Gard » pt 05 cze 2009, 13:29

Trening w ten wtorek jest planowany? Bo pogoda z tego co wiem tez będzie dupna.

Można by zrobić kiedyś jakieś spotkanie "na piwko" tak aby pogadać i zacieśnić więzy współpracy :D
„Pod koniec maja, w islandzkiej porze przeprowadzek, Hallbjorn zaczął się przygotowywać do opuszczenia domu teścia. (…) Osiodławszy konie Hallbjorn poszedł po Hallgerdę [żone], która siedziała w swojej izbie. Kiedy zawołał, aby wstała i szła z nim, nie odpowiedziała ani nie ruszyła się z miejsca. Hallbjorn wołał ją trzy razy, lecz na próżno, wówczas zaśpiewał urywki pieśni błagalnej – to też nie pomogło. W końcu okręcił sobie jej długie włosy wokół dłoni i spróbował wyciągnąć ją z krzesła, ale ona ani drgnęła. Wówczas chwycił miecz i odciął jej głowę.”

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 05 cze 2009, 14:13

Planowany jest. Jak będzie z pogodą to sie zobaczy.

A na piwko zapraszamy do skierek :)
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Lili
Początkujący skryba
Posty: 120
Rejestracja: pt 20 lut 2009, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Lili » pt 05 cze 2009, 16:58

Inga!!!! Mistrzyni :D :D :D
MDW WELES



Dziękuję Ci Odynie, że pomogłeś mi zamienić fałszywych przyjaciół w otwartych wrogów

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 05 cze 2009, 19:00

Lili pisze:Inga!!!! Mistrzyni :D :D :D


Tiaaaa... Fajnie by było. Odciążyło by mój portfel :P:P:P
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Inga
Sławny kronikarz
Posty: 1385
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Inga » sob 06 cze 2009, 11:08

och już naprawdę.byś tak nie wypominał wieeesz :-P. na razie w najbliższych planach mamy tylko kolczyki :-P

a wiec trzeba zrobić ale to może po mojej sesji :wink:
'wreszcie kolor twoich włosów pasuje do charakteru'


'- Kitty czemu my zawsze musimy robić to czego ty sobie życzysz, a nigdy to co ja chce?

-Bo tak jest w Biblii'




keep calm and hate everyone

Awatar użytkownika
Szugarr
Doświadczony pisarz
Posty: 877
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00

Postautor: Szugarr » sob 06 cze 2009, 22:48

W Hiszpanii wiejej chujem, wyjade do Rumunii! :P
Obrazek


Wróć do „Dla kandydatów i tych co pierwszy raz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości