Archiwum pytań

Bo nie ma głupich pytań są tylko...
Awatar użytkownika
Irja
Niepiśmienny
Posty: 66
Rejestracja: pt 09 sty 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Irja » pn 23 mar 2015, 10:43

Mam pomysł na etykietki....(o ile mogę wtrącić).
Papier czerpany, napis tuszem i patykiem.....(??)
Można by nawet coś z łaciną poszaleć...;)

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Swietlana » śr 25 mar 2015, 20:20

Ud, maści może niekoniecznie, ale gadałam z moimi dziewczynami, więc jeżeli jakieś balsamiki do ust to możesz wykorzystać jako bazę zwykłą wazelinę kosmetyczną ;)

Irja, myślę, że pomysł fajny, jakby jeszcze napisać to nie tylko normalnie, co to jest, ale również i pismem runicznym ;)

Awatar użytkownika
Ud
Doświadczony pisarz
Posty: 817
Rejestracja: wt 07 sty 2014, 00:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Ud » czw 26 mar 2015, 09:29

Grzebałam trochę w internecie i balsamy wyszło że balsamy to z gliceryną i woskiem pszczelim i fajne są różne mikstury tylko jak szukałam w co to zapakować to są tylko takie plastikowe słoiczki:


W kwestii papieru czerpanego to wyczytałam że można samemu spróbować zrobić i pewnie się tym pobawie, zobaczę jak to będzie wyglądać.

Edit: Ponieważ jeszcze będę miała pewnie sto pięćdziesiąt różnych wątpliwości to założę osobny temat w Otwartych tematach historycznych

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » ndz 29 mar 2015, 16:56

Ktoś kiedyś takie rzeczy oferował na Targowisku (Tylko w cholerę nie pamiętam kto).

Załóż Udd to można bazowy temat potem pod artykuł zrobić. Jakbyś jakiś ziółek potrzebowała to pisz może akurat w maminym ogródku się zapodziały :)

Drogimir
Niepiśmienny
Posty: 27
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa, a w sumie to Tomaszów Mazowiecki
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Drogimir » pn 06 kwie 2015, 18:47

Drogimir... Chyba tak. Myślę, że znalazłem odpowiednie. Pokój w każdych czasach jest pożądany, a że w swoim życiu zawsze staram się być rozjemcą i mediatorem to będzie mi pasować. Czasem do pokoju trzeba sobie drogę wywalczyć, ale to już w przyszłości. :) jeśli nie ma obiekcji to interesuje mnie to imię. :D Strój się robi, mam parę pytań, ale to jutro dopiero napiszę w jednym poście o co mi ze wszystkim chodzi. :)

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 10 kwie 2015, 09:08

Imię zmienione ;)
"Nie ma miękkiej gry"

Drogimir
Niepiśmienny
Posty: 27
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa, a w sumie to Tomaszów Mazowiecki
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Drogimir » ndz 12 kwie 2015, 10:24

Kolejna seria pytań uzbierana w jednym poście. :P
1. Czy takie materiały są ok?



2. Czy takie nici są okej, ewentualnie która lepsza?


3. Czy jest to odpowiedni zestaw (jeszcze brakuje mi nożyka)?


4.Czy buty są w porządku (oczywiście bez tych ostróg)?
[/img]

5. Czy któryś z tych krojów nadawałby się na odtwarzanie słowianina na start, jest to z pdf'a którego ktoś zamieszczał na forum, ale odnosi się do wikingów? Z tego co pamiętam każdy startowy ma taki sam więc bez znaczenia, ale wolę spytać. :P
a:
b:
c:

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » ndz 12 kwie 2015, 10:47

1. Ten drugi jest okej na pewno. Pierwszy ciężko mi stwierdzić bo dziwny jakiś splot i błyszczący. Pamiętaj jak będziesz kupował materiały (jeśli kupujesz przez internet, a nie macasz je w sklepie) patrzeć ja gramaturę żebyś się nie wrypał i nie kupił sobie sztywnego lnu, z którego nic nie uszyjesz. ;)

2. Do szycia nić zdecydowanie ta druga (mniejsza). Tą większą nie poszyjesz bo zwyczajnie jest za gruba ;)

3. Łycha i micha w porządku. Jeszcze kubek sobie zorganizuj. Jak coś mam jeden nadprogramowy.

4. Buty chyba spoko, ale niech ktoś potwierdzi.

5. Jeśli chodzi o wykroje to się nadają. Tylko:

- W tym pierwszym wykroju koszuli te boczne kliny robi się jako zwykłe trójkąty
- Ten drugi wykrój koszuli jest spoko ale bez klinu przedniego i tylnego (tylko boczne)
- Jeszcze jeśli chodzi o dekolt to Słowianin ma wycięte w łódeczkę (czyli prosto bez tego dodatkowego rozcięcia w dół, które jest typowe dla wikingów)
- Spodnie okej, aczkolwiek ja z doświadczenia wszywam jeszcze klin między nogami (jest wtedy pewność, że jak kucniesz to na pewno nic ci nie pęknie w kroku - i wcale, a wcale nie pije do Kolbena ^_^ )

Jak chcesz i mi przypomnisz to wieczorem mogę ci rozrysować najprostszy wykrój i jak to wszystko wymierzyć. ;)

Drogimir
Niepiśmienny
Posty: 27
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa, a w sumie to Tomaszów Mazowiecki
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Drogimir » ndz 12 kwie 2015, 11:05

BARDZO CHĘTNIE! Dzięki wielki i prosiłbym o rozrysowanie jeśli na prawdę masz czas. :) Co do tego pierwszego materiału też właśnie się zastanawiałem na fakturą(?), splotem czy może być bo różni się od tego drugiego. :P Błyszczący? Może przez lampę błyskową. Ale ogólnie nie błyszczy się w słońcu i ma taki zgniło zielony kolor. Tylko ten splot mnie martwi. xD

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » ndz 12 kwie 2015, 11:09

Wieczorem ci rozrysuje i podeśle (bo zaraz wychodzę na uczelnie spać... eee... znaczy pilnie się uczyć oczywiście).

A nie masz jakiegoś lepszego zdjęcia tego materiału?

Drogimir
Niepiśmienny
Posty: 27
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa, a w sumie to Tomaszów Mazowiecki
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Drogimir » ndz 12 kwie 2015, 11:15

Póki co nie mam lepszego sprzętu przy sobie więc zrobiłem bez lampy jeszcze.

Drogimir
Niepiśmienny
Posty: 27
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa, a w sumie to Tomaszów Mazowiecki
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Drogimir » ndz 12 kwie 2015, 11:17

Chciałbym jeszcze spytać czy kubek ma być szkliwiony wewnątrz tylko, czy w ogóle nieszkliwiony?

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » ndz 12 kwie 2015, 11:28

Obie opcje są OK. Nieszkliwiony w ogóle jest bardziej historyczny ale szkliwiony wewnątrz bardziej praktyczny w użyciu.
"Nie ma miękkiej gry"

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Swietlana » ndz 12 kwie 2015, 14:23

Buty są na podstawie jakiego znaleziska, albo od kogo?


Najlepiej jakby podeszwa była z nieco grubszej skóry niż reszta, to wtedy wygodniej by Ci się chodziło. Z tego, co widzę to już prawie sporo będziesz miał ogarnięte. W sumie pasek, kaletka, no i coś z wełny- tunika, płaszcz.

Drogimir
Niepiśmienny
Posty: 27
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 00:00
Lokalizacja: Warszawa, a w sumie to Tomaszów Mazowiecki
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Drogimir » ndz 12 kwie 2015, 15:56

Buty są od wojmira ze strony opisane jako slowianskie. :P


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Pytania od kandydatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości