Kandydat - rekrutacja

Wszystko co powinniście wiedzieć jeśli chcecie do nas dołączyć lub jesteście pierwszy raz na forum
Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3378
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » pn 27 lip 2009, 10:34

Ja też zapraszam. Z chęcią się przywitam :)

Edit

To jak już będziesz w Częstochowie to stamtąd pociągi bezpośrednio jeżdżą ;)

A tak na poważnie: Dojazd pociągiem z Żyrardowa może się okazać najlepszą opcją - zwłaszcza, że z jeden z naszych nowo poznanych towarzyszy - Gard właśnie tak do nasz dociera.

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew

Postautor: MUMIN » pn 27 lip 2009, 10:50

a to fajnie, będzie raźniej tłuc się po szynach
PKS do żyrardowa kosztuje ponad 7 zł chyba. A PKP jest zaraz obok PKS

nie wiem tylko do której godziny kursują autobusy relacji Żyrardów- Teresin. z tym może być problem bo coś mi się wydaje że kursują tylko od 6;00 do 17;00 czy 18;00
opowiedzcie jeszcze coś o swoim bractwie co bym się nie zniechęcił :roll:

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pn 27 lip 2009, 11:06

Ciężko coś więcej opowiadać o Drużynie, najlepiej jak byś zapytał o konkrety. Na naszej stronce jest co nieco o tym czym się zajmujemy i co robimy. Temat jest zbyt rozległy żeby napisać tak z głowy wszystko o drużynie :)

Jeśli zaś chodzi o dojazdy to z Miedniewic (jeśli to te Miedniewice obok Rawki) jeździ autobus miejski do Skierniewic, z samej Rawki jeżdżą i autobusy i pociągi (tej samej relacji co z Żyrardowa) więc może łatwiej Ci będzie od tej strony do Skierniewic dojechać. Musisz rozeznać się jak sprawy się mają, bo jeśli masz kiepski dojazd to zawsze zostają weekendy.

Wracając jeszcze na chwilę... Jeśli masz jakieś pytania do nas o drużynę, to czym sie zajmujemy itd, itp to pytaj śmiało. Wejdź też tutaj:
http://www.skierniewice.info.pl/index.php?title=Dru%C5%BCyna_S%C5%82owian_i_Wiking%C3%B3w
a dowiesz się ogólników o Dzikim Bzie.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew

Postautor: MUMIN » pn 27 lip 2009, 13:48

interesuje mnie jakie wymagania stawia Dziki Bez przed nowicjuszami

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pn 27 lip 2009, 15:03

Przede wszystkim zaangażowanie i zainteresowanie tematem. Nie mamy żadnych kodeksów, których warunki musi spełniać nowy członek, choć zapewne do końca sezonu, ze względu na powiększające się grono, spisane zostaną prawa Drużyny. Niemniej jednak zawsze podstawowym wymogiem jest to aby osoba była poważnie zainteresowana tym hobby.
Jeśli osoba myśląca o wstąpienie w nasze szeregi wykazuje się takimi cechami to już ponad połowa sukcesu :)
Potem musi wybrać którą kulturę chce odtwarzać (Wikingów czy Słowian), zrobić sobie strój podstawowy, wybrać historyczne imię i to w zasadzie na początek wszystko.

W oddzielnym temacie umieściłem więcej informacji dla nowo wstępujących. Zerknij więc tutaj:
http://www.dzikibez.fora.pl/tematy-inne,6/dla-kandydatow,230.html#3992
powinieneś znaleźć kilka odpowiedzi na pytania jakie być może masz do nas.
Oczywiście jeśli nie znajdziesz w temacie tego czego szukasz możesz pytać tutaj.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew

Postautor: MUMIN » pn 27 lip 2009, 16:33

pierwszy warunek "chęci i zainteresowanie" w pełni spełniam
drugi też, Wiking vs Słowianin dla mnie oczywisty. kultura słowiańska zawsze była bliższa memu sercu. mimo że Słowianina trudniej odtwarzać z powodu skromnej ilości źródeł i znalezisk jednak lubię wyzwania
a skompletowanie stroju to kwestia tylko czasu, pieniędzy i samozaparcia
o karierze wojownika nie myślę, w końcu nie wszyscy w czasach plemiennych lali sie po mordach. Ale jeśli i taka potrzeba zajdzie wiernie bedę służył swoim łukiem a jak i to nie wystarczy to wykonanie tarczy i włóczni nie będzie problemem

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3378
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » pn 27 lip 2009, 16:57

Ja nie widzę przeciwwskazań, za to same ZA.
Musimy się tylko porozumieć jak możemy się spotkać i wtedy wszystko obgadamy.
Treningi wieczorami mogą stanowić dla ciebie problem, ale często się zdarza, że robimy sobie w weekend spotkania na działce u Przemysława, gdzie zajmujemy się wspólnym szykowaniem sprzętu. Niestety, najbliższe weekendy mamy wyjazdowe, i najwcześniej w połowie sierpnia będzie szansa na coś takiego. Najlepiej by było znaleźć jakiś wieczorek, co by pasował każdemu chętnemu.
A co do zajęcia w bractwie. Walczyć nie musisz, ale z twoich umiejętności z chęcią skorzystamy. Nie każda impreza ma bitwę wystarczająco dużą, aby brali w niej udział łucznicy - tak się zazwyczaj dzieje w imprezach typowo bojowych.
Imprezy bardziej nastawione na turystów mają mniej miejsca na bitwy, więc tam pojawiają się turnieje, w tym też z łuku, i często można wygrać jakiś miodzik.
Z resztą, pojeździsz popróbujesz, zobaczysz na co masz ochotę. A może zamiast wojaczki nastawisz się na własny kram i małą łuczniczą manufakturkę? Na pewno będziesz miał okazję pogadać zawodowo z niejednym łucarzem.

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew

Postautor: MUMIN » pn 27 lip 2009, 22:47

to czekam tylko na jakiś termin do zaproponowania

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » wt 28 lip 2009, 11:16

W takim razie zorientuj się jak wygląda możliwość twojego dojazdu w tygodniu. jeśli jest takowa to pomyślimy nad terminem, jeśli nie, to też pomyślimy tylko będzie odleglejszy ;)
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew

Postautor: MUMIN » wt 28 lip 2009, 14:26

zasadniczo busy i pociągi co dziennie kursują nie wie tylko w jakich godzinach i czy da się je jakoś zgrać ze sobą
PKS jest tak miły że rozwiesza rozkład jazdy na przystankach to sprawdzę sobie
Gorzej by to wyglądało z pociągiem, dla tego mam prośbę. Mogli byście dowiedzieć sie o rozkład jazdy PKP
Z waszej grupy z Żyrardowa jest tylko Gard tak? miło by mi było gdybym w podróży do Skierniewic był przez kogoś eskortowany 8):-D8)

Awatar użytkownika
Gard
W Walhalli
Posty: 450
Rejestracja: śr 06 maja 2009, 00:00
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: Gard » wt 28 lip 2009, 14:30

Rozkład pociągów zobacz sobie na stronie pkp. Średnio jeżdżą co godzinę, a jak już są to jeden za drugim, pospiech i osobowy.

Jesli dobrze sie orientuje to w Twoim kierunku z Żyrardowa ostatni autobus odjeżdża o 21.20 albo 21.40 w tygodniu. W weekendy jest to chyba 17 cos.

Dla mnie nie ma żadnego problemu jeślibyśmy razem jeździli do Skierniewic - zawsze raźniej niż tak samemu :)
„Pod koniec maja, w islandzkiej porze przeprowadzek, Hallbjorn zaczął się przygotowywać do opuszczenia domu teścia. (…) Osiodławszy konie Hallbjorn poszedł po Hallgerdę [żone], która siedziała w swojej izbie. Kiedy zawołał, aby wstała i szła z nim, nie odpowiedziała ani nie ruszyła się z miejsca. Hallbjorn wołał ją trzy razy, lecz na próżno, wówczas zaśpiewał urywki pieśni błagalnej – to też nie pomogło. W końcu okręcił sobie jej długie włosy wokół dłoni i spróbował wyciągnąć ją z krzesła, ale ona ani drgnęła. Wówczas chwycił miecz i odciął jej głowę.”

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew

Postautor: MUMIN » wt 28 lip 2009, 22:34

to się cieszę teraz wiem na czym stoję. To kiedy proponujecie


mam wakacje wiec jestem elastyczny odpada tylko 6 sierpnia (dentysta )

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » śr 29 lip 2009, 08:05

Przyszły Wtorek. Jeśli nie będzie padało to będziemy mieli trening. Gard będzie zapewne na niego jechał z Żyrardowa zatem miał byś z kim jechać. Tylko wtedy warto by zrobić trening wcześniej. Ok 19:00, tak żebyś zdążył na ostatni PKS do siebie.
Gard sprawdź dokładnie jeśli możesz, o której Mumin ma ostatni PKS i o której musielibyście ruszyć ze Skierniewic aby zdążył.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew

Postautor: MUMIN » ndz 02 sie 2009, 21:37

cholera ostatni autobus z Żyrardowa jest u mnie o 17;40 :x
natomiast jadący w stronę Sochaczewa odjeżdża o 20;45. nie wiem tylko jaką trasą jedzie jeśli przez Guzów to jest jakaś nadzieja. będę musiał sie prze pedałować rowerem i się upewnić
A jak by wypadał pociąg taki przed ostatnim autobusem?

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pn 03 sie 2009, 09:02

No to jest problem, bo my mamy spotkania o godz. 18:30 lub 19:00 w Skierniewicach. Więc niewiele czasu byś miał na spotkanie (właściwie to doliczając drogę na dworzec PKP to miał byś kilkadziesiąt minut tylko).
W związku z tym będzie trzeba chyba na jakiś weekend się umówić. A szkoda bo chcieliśmy się spotkać w przyszły wtorek ( 11 sierpnia) ale to może po prostu sie umówimy w przyszły weekend, w sobotę (15 sierpnia).
Planuje wtedy, że będziemy wspólnie z drużyną robić jakieś rzeczy (tarcze, kuć groty do strzał, kociołek itp) jednocześnie połączymy to z treningiem (łuczniczym także) oraz grillem więc było by to w sam raz żebyś wtedy się zjawił.
"Nie ma miękkiej gry"


Wróć do „Dla kandydatów i tych co pierwszy raz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości