Kandydat - rekrutacja

Wszystko co powinniście wiedzieć jeśli chcecie do nas dołączyć lub jesteście pierwszy raz na forum
SZAMAN
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: śr 25 lis 2009, 00:00
Lokalizacja: Teresin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: SZAMAN » czw 26 lis 2009, 15:17

Cóż treningi były od czasu do czasu, i walczyliśmy głównie na drewniane repliki ale sporadycznie też na broń (ostrą) co było wymuszeniem największego skupienia i umiejętności by się nie odnieść zbytecznych obrzeżań.

Głównie walczę rapierem bądź dwoma sztyletami, ale każdą inną bronią też sobie radze mam tu, na myśli jednoręczny mieć który mam zamiar w niedługim czasie sobie zrobić.
co do przebiegu walki... głównie jeden na jednego.

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: MUMIN » czw 26 lis 2009, 18:28


Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 27 lis 2009, 07:18

Miecz jest już zespawany, czeka na odpuszczeni i ponowne zakucie, co chce zrobić jak najszybciej aby wrócić do treningów zatem nie mogę go pożyczyć.
Same wymiary mogę podać z jednego moich dwóch mieczy. Nawet rysunek techniczny mogę zrobić jak będzie trzeba, to żaden problem ;)
To powinno wystarczyć.
Potem tylko wykuć klingę, wyszlifować zbrocze (bo zbrocza były szlifowane a nie kute :0), zahartować, odpuścić i oprawić ;) łatwizna ;)

Szaman, jeśli nie znasz tego miejsca to polecam Ci forum kowalskie:



W dziale mieczownictwo/nożownictwo znajdziesz wiele przydatnych informacji.

No i trzymam kciuki za kuźnie i zapał do pracy ;)

P.S. Służę też informacjami na temat uzbrojenia wczesnośredniowiecznego, zwłaszcza z terenów Skandynawii.

Edit:

Dalszą rozmowę, aby nie mieszać w wątku "Kandydat" polecam przenieść do innego, nowego tematu, który możecie założyć wedle woli w tym dziale.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: MUMIN » pt 27 lis 2009, 16:14

wypadało by zacząć ustalać jakiś termin spotkania co ?

Szaman ( a może Wałensa ? :D) nie wieży mi że macie ponad 2m wzrostu.
Się dzisiaj w szkole dopytywał kiedy jedziemy do Skierniewic

SZAMAN
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: śr 25 lis 2009, 00:00
Lokalizacja: Teresin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: SZAMAN » pt 27 lis 2009, 18:15

Mumin, ja ci dam Wałense:D, co do wyjazdu i spotkania sporo zależy od szkoły.
Myślę że można by było to zorganizować w którąś sobotę grudnia, ale to tylko moja sugestia, jestem otwarty na propozycje...

Arnor, dzięki za link do strony, i był bym zainteresowany szkicem bądź projektem miecza na którym mógł bym sie oprzeć robiąc oręż.

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: MUMIN » wt 01 gru 2009, 14:02

Jako kandydat zapytam sie jeszcze czy w okresie zimowym macie regularne treningi?
Hala jakaś wynajęta czy coś ?

Przyznam że niecierpliwie czekam na termin jakiegoś spotkania mam parę tematów do obgadania z Bziakami

Awatar użytkownika
OLAV
Sławny kronikarz
Posty: 1141
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: DZIKI BEZ LAND
Kontaktowanie:

Postautor: OLAV » wt 01 gru 2009, 14:26

Niestety z tym mamy problem.
Staramy się umawiać na treningi,ale to wieczorami po pracy w blasku halogenów u Przema. Tak więc jest to troszkę skomplikowane.
Więc będzie trzeba coś wykombinować, jednak chwilowo nie ma jak. Musisz chwilowo cierpliwie czekać.
Z góry przepraszam za zaistniałe błędy ortograficzne jak i stylistyczne.

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: MUMIN » wt 01 gru 2009, 14:39

A co do spotkania organizacyjnego już coś bliżej wiadomo?
Na kiedy mamy z Szamanem bilety kupować? :D

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » wt 01 gru 2009, 16:16

Najpierw ogarnijcie dojazd i powrót bo ostatnio łatwo nie było się spotkać. Jak będziecie wiedzieli kiedy możecie to wtedy pomyślimy nad terminem. bądź co bądź nam łatwiej (troszkę) się dopasować. jeśli my rzucimy termin a Wy nie będziecie mieli transportu to nie przeskoczycie nijak tego problemu.
"Nie ma miękkiej gry"

SZAMAN
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: śr 25 lis 2009, 00:00
Lokalizacja: Teresin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: SZAMAN » ndz 06 gru 2009, 20:33

Odnośnie spotkania, w raz z Muminem ustaliśmy że w sobotę (12.12.2009) najbardziej by nam pasowało przyjechać do Skierniewic, ale pojawia się pytanie czy jest to kompatybilne z planami członków dzikiego bzu.

Po za tym mam pytanie, o której mielibyśmy się pojawić, na jak długo i gdzie odbyło by się spotkanie.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pn 07 gru 2009, 08:11

To wszystko zależy. Pogoda na razie nie sprzyja spotkaniom pod chmurką a takie są najlepsze. jeśli nie pod chmurką to jż gorzej ze spotkaniem. Nie ma zwyczajnie gdzie. Co prawda można w jakieś knajpie ale to całkowicie uniemożliwia zrealizowanie wielu elementów (np. zrobienie małego treningu, pokazanie sprzętu etc) A jeśli miało by się skończyć na samej rozmowie to tak samo dobrze można ją prowadzić an forum, oszczędzając sobie zachodu, czasu i pieniędzy.
Zależy też to od czasu i możliwości innych. Jako osoby pracujące możemy mieć różnie. ja np. będę wiedział dopiero w drugiej połowie tygodnia jak stoję z czasem w sobotę. Tydzień wcześniej nie jestem w stanie sie określić.
tak wiec zobaczymy co inni napiszą.
Godzina może zależeć od Waszych możliwości, bo coś mniemam, że nie będziecie mieli bardzo wielu możliwości do wyboru. Najlepiej sprawdźcie, o której Wy możecie być, będzie nam łatwiej się dostosować i wypowiedzieć czy wzajemnie odpowiadała by nam pora.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: MUMIN » pn 07 gru 2009, 13:41

zasadniczo ja jak i Szaman (jako jeszcze uczęszczający do szkoły) w sobotę mamy cały dzień do dyspozycji więc fajnie by było maksymalnie wykorzystać ten dzień, od rana do wieczora/nocy ale to się jeszcze okaże
poczekajmy na rozwój wydarzeń i jak innym pasuje, jest jeszcze czas do soboty

Jeśli Pogoda totalnie sie popsuje (czyt. zawieja, monsun z nad Wietnamu tornado, armagedon) i mało kto był by w stanie się pojawić to zawsze można termin przełożyć na następną sobotę chyba że wymyślicie coś lepszego

ale bądźmy dobrej myśli

i na prawdę boicie się małej mżawki lecącej z chmur?? :P

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pn 07 gru 2009, 13:57

"Nie ma miękkiej gry"

SZAMAN
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: śr 25 lis 2009, 00:00
Lokalizacja: Teresin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: SZAMAN » pn 07 gru 2009, 18:16

co do rdzy :D

a co do pogody to ma nie padać zgodnie z tym co na onecie podane, ale będzie zimno
Sobota, 12.12.2009
0 0 °C
1033 hPa
Śnieg: 0.0 mm
Deszcz: 0.0 mm
Wiatr: 6 km/h

Jarowit
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: pn 07 gru 2009, 00:00
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Jarowit » czw 10 gru 2009, 20:55

Bessa Hossa Koza Nostra...


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Dla kandydatów i tych co pierwszy raz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości