Kandydat - rekrutacja

Wszystko co powinniście wiedzieć jeśli chcecie do nas dołączyć lub jesteście pierwszy raz na forum
Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » ndz 30 maja 2010, 18:46

Z maila:

"Witam,
Chciałbym się zapytać czy jest możliwość dołączenia do waszej drużyny.Mam 14 lat i chodzę do pierwszej klasy gimnazjum."
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Inga
Sławny kronikarz
Posty: 1385
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Inga » pn 31 maja 2010, 20:55

Myślę, że możliwość dołączenia do drużyny jest zawsze i nie mam nic przeciwko młodym ludziom, którzy chcieliby się zająć odtwórstwem. Jednak nie zgadzam się aby taki młody człowiek jeździł na wyjazdy, z tego względu, że nikt nie weźmie za niego odpowiedzialności.
'wreszcie kolor twoich włosów pasuje do charakteru'


'- Kitty czemu my zawsze musimy robić to czego ty sobie życzysz, a nigdy to co ja chce?

-Bo tak jest w Biblii'




keep calm and hate everyone

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3378
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » pn 31 maja 2010, 23:03

Mam podobne zdanie.

Służymy radą, wiedzą o strojach, kulturach i samym ruchu. Jeżeli faktycznie się tym interesuje, to warto go wesprzeć w rozwijaniu hobby. Ale żadnej walki, strzelania i imprezowania na wypadach historycznych (no, chyba, że pojedzie osobno z rodzicami, ale to już nie nasza sprawa)

Awatar użytkownika
Vigmarr
Początkujący skryba
Posty: 326
Rejestracja: ndz 29 sie 2010, 00:00
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Vigmarr » ndz 29 sie 2010, 18:07

Witam!

Mam na imię Konrad, w październiku skończę 21 lat.
Część z was może mnie pamiętać ze spotkania u Przemka wczoraj, głównie ze względu na moje usilne lecz na szczęście nieudane próby zgubienia strzał :P.
Chciałem wyrazić swoją chęć uczestniczenia w spotkaniach waszej drużyny. Po przeczytaniu artykułu Arnora, dla początkujących zdałem sobie sprawę, że dużo muszę się jeszcze nauczyć, ale to tylko mnie zachęciło do działania. Wam nadzieję, że mogę liczyć na waszą pomoc, wiedzę oraz doświadczenie w trakcie mojego okresu przygotowawczego i później :P. Gdybyście zamawiali próbki tkanin to prosiłbym o informację, bo chciałbym skompletować strój :).

Mam też pytanie odnośnie przyszłych spotkań, czy to można gdzieś sprawdzać czy informujecie zainteresowanych na osobiście?

Dzięki za wczoraj sporo się dowiedziałem i chce się dowiadywać coraz więcej :).

Na wszelki wypadek podam do mnie kontakt:
GG: 9448840
tel: 601333048

Pozdrawiam
Konrad

P.S. Przepraszam że trzymałem się trochę na uboczu, ale jestem troche nieśmiały i ciężko mi się nawiązuje nowe znajomości :)

Awatar użytkownika
Inga
Sławny kronikarz
Posty: 1385
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Inga » ndz 29 sie 2010, 20:18

Gubieniem strzał nie przejmuj się, ponieważ to ja jestem niekwestionowaną mistrzynią w tej dziedzinie :wink:

Próbki tkanin będziemy zamawiać w ciągu miesiąca to damy znać i jakoś spotkamy się pogadać, i też przekazać próbki. O spotkaniach będziesz informowany osobiście, ewentualnie czasami jest informacja na forum-sprawdzać forum nie zaszkodzi, tak jak na nim pisać :-D

Bardzo cieszy mnie twój zapał i jak coś to pytaj o co tylko chcesz, zawsze staramy się pomóc jak umiemy, że tak nas ładnie zareklamuje :wink:
'wreszcie kolor twoich włosów pasuje do charakteru'


'- Kitty czemu my zawsze musimy robić to czego ty sobie życzysz, a nigdy to co ja chce?

-Bo tak jest w Biblii'




keep calm and hate everyone

Awatar użytkownika
Szugarr
Doświadczony pisarz
Posty: 877
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00

Postautor: Szugarr » ndz 29 sie 2010, 21:01

Nieśmiały! Buhahaha!
Poprostu musimy poczekac na wybuch tej bomby :P
Obrazek

no_exit
Początkujący skryba
Posty: 167
Rejestracja: pn 29 mar 2010, 00:00
Lokalizacja: Sk-ce

Postautor: no_exit » ndz 29 sie 2010, 22:05

Jak już Konrad wspomina o szyciu strojów... Mumin, a może Ty spróbujesz? Zamiast robić 9 łuk na półkę, który jak widać ciężko przerobić na ciuchy, może mógłbyś chwycić za igłę i nitkę i uszyć sobie coś. To tak na prawdę nie jest trudne, ani nie zabiera dużo czasu, a niektóre rzeczy wychodzą zdecydowanie taniej. Ja np. uszyłem gacie, bo i tak mało co je widać, więc nawet nie muszą być uszyte zbyt ładnie. Pomyśl o tym.
"Spartiaci nie pytają ilu, lecz gdzie są" - Agis II ze Sparty

Awatar użytkownika
MUMIN
Niepiśmienny
Posty: 96
Rejestracja: ndz 26 lip 2009, 00:00
Lokalizacja: Maurycew

Postautor: MUMIN » pn 30 sie 2010, 11:40

szyć to ja umiem i co do tego nie ma wątpliwości
generalnie wszelkie robótki ręczne nie są mi obce
poza tym będę musiał sie złapać za igłę i nitkę bo mi sie rurki rozdarły :D
A tam zrobię sobie nowe samemu a wełniaki będę miał jako kalesony na zimową wyprawę przy -40stopniach kiedy to smarki w nosie zamarzają i szron osadza sie na brodzie

Oświeci mnie ktoś ile będzie kosztował arkusz lnu na spodnie ???

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pn 30 sie 2010, 12:17

Niedużo ;) Nie pamiętam po ile ma Lobosk len teraz ale zważywszy że na spodnie potrzebujesz tak około 1,20 metra bieżącego to pewnie około 25 pln. Zależy od lnu.
"Nie ma miękkiej gry"

no_exit
Początkujący skryba
Posty: 167
Rejestracja: pn 29 mar 2010, 00:00
Lokalizacja: Sk-ce

Postautor: no_exit » pt 03 wrz 2010, 13:28

Czyli nie ma potrzeby kupować pełnych mb?
"Spartiaci nie pytają ilu, lecz gdzie są" - Agis II ze Sparty

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 03 wrz 2010, 13:40

Nie, kupujesz tyle centymetrów ile potrzebujesz. On odcina na żądanie.
"Nie ma miękkiej gry"

Wielebor
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: wt 02 lis 2010, 00:00

Postautor: Wielebor » czw 04 lis 2010, 15:57

Witam wszystkich.
Gdzieś widziałem temat o rekrutacji już nie widzę. Po wstępnej rozmowie z Lesławem składam propozycję rozpoczęcia rozmowy na temat mojego uczestnictwa w Waszej drużynie. Jest wiele pytań z obydwu stron i przyznaję się bez bicia że tylko niewiele przeczytałem z forum. Niemniej jednak szukam ludzi z którymi mógłbym tworzyć słowiańską brać. Tak na szybko napiszę że odtwórstwo pojawiło się przypadkowo gdyż długo szukałem swojej drogi, znalazłem ją, to rodzima wiara, zdobywam wiedzę o moich przodkach i ich duchowej sferze. Cała reszta dołączyła potem. Pomyślałem że to świetny sposób żeby uzupełnić i poczuć coś w całej okazałości.
Mam nadzieję że mimo mojej znikomej wiedzy o wojach i ich narzędziach zbrodni a także słabej umiejętności walki uda mi się dołączyć do Was i dowiedzieć tych wszystkich rzeczy spędzając świetnie czas.
Sława!

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » czw 04 lis 2010, 16:53

Witamy na forum. Przejrzyj istniejące tematy a jak masz pytania to pytaj. Chętnie odpowiemy.
"Nie ma miękkiej gry"

Wielebor
Niepiśmienny
Posty: 11
Rejestracja: wt 02 lis 2010, 00:00

Postautor: Wielebor » czw 04 lis 2010, 18:56

Mam na imię Tomek, 32 lata, mieszkam w Sulejówku. Dokładnie po drugiej stronie Warszawy. Pytania mam. Może znajdę odpowiedz na forum więc żeby nie dublować odezwę się po tej lekturze

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 05 lis 2010, 07:07

Jak już mniej więcej zorientujesz się w temacie to możemy spotkać się z Tobą w Warszawie i pogadać. Forum nigdy nie zastąpi wszak normalnej rozmowy. A tymczasem, jeśli na jakieś kwestie nie znajdziesz odpowiedzi, pisz tutaj.
"Nie ma miękkiej gry"


Wróć do „Dla kandydatów i tych co pierwszy raz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości