Archiwum pytań

Bo nie ma głupich pytań są tylko...
Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 03 wrz 2010, 08:13

U mojej babci na wsi, z korytek to nie ludzie jedzą... :>

Żeby nieco gąszcz informacji rozjaśnić, robię małe podsumowanie kolejności kompletowania stroju - męskiego w tym wypadku.

(Kolejność nie jest wielce istotna choć poniższy schemat uważam za dość dobry dla początkującego)

W pierwszej kolejności strój podstawowy:
- Spodnie lniane lub wełniane
- Koszula/tunika lniana
- Buty
- Pasek lub coś innego do opasania

To absolutne podstawy aby gdziekolwiek się pojawić. (np. na festiwalach w letnie, ciepłe dni) Dobrze też na tym etapie zaopatrzyć się w sprzęty jedzeniowe (miska, łyżka itd) Jeśli nie, to powinny być jednymi z pierwszych elementów dalszego rozwoju.

Następnie sprzęt obozowy i inne części ubioru (+ ewentualnie skromne ozdoby):

- Miska, łyżka, nożyk, kufel lub róg
- Kaletka lub torba na ramię
- Tunika wełniana
- Kaptur
- Płaszcz
- Młotek Thora lub inna zawieszka ew. skromna obrączka

To w zasadzie stanowi optimum strojowo-ekwipunkowe. Z czasem każdy dokupuje kolejny pasek, dorzuca jakąś ozdobę (krajki, wisiorki), zdecydowanie zaopatrzy się w druga koszule/tunikę, bo nie sposób (jak w życiu) mieć tylko jedną parę odzienia itd.
Jednak clou stroju i ekwipunku wypisałem powyżej.

Odnośnie dalszego rozwoju, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt bojowy polecam raz jeszcze przeczytać temat "Regulamin Zabijania" w dziale "Zasady i Cele Dzikiego Bzu" gdyż został on uzupełniony i poprawiony.

P.S. Jeśli o czymś zapomniałem, ktoś by coś dodał lub zmienił proszę o info na PW, to ewentualnie edytuję i zmienię swojego posta żeby nie pisać tutaj i nie mieszać znowu informacji.

P.S.S. Zmieniłem też nazwę wątku i dałem jako przyklejony bo już dawno przestał dotyczyć tylko kolczugi.
"Nie ma miękkiej gry"

no_exit
Początkujący skryba
Posty: 167
Rejestracja: pn 29 mar 2010, 00:00
Lokalizacja: Sk-ce

Postautor: no_exit » pt 03 wrz 2010, 13:31

Nic bym nie dodawał i nie zmieniał, ale wysłałem Ci na gg parę ważnych dla mnie pytań związanych w większości z postem... proszę o odpowiedź. Dzięki.
"Spartiaci nie pytają ilu, lecz gdzie są" - Agis II ze Sparty

Awatar użytkownika
Vigmarr
Początkujący skryba
Posty: 326
Rejestracja: ndz 29 sie 2010, 00:00
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Vigmarr » pt 03 wrz 2010, 13:42

Dzięki Wam wszystkim za porady :).

Arnor, właśnie takiego przejrzystego podsumowania potrzebowałem, teraz wiem na czym się skupić.
Fridleif, co do treningu 18-stego, chciałbym wpaść, ale jeśli jest rano to nie mogę, o 10 mam poprawę kolokwium z matmy.
Łesław, fajnie się tak mówi żeby zmobilizować Michała, ale czasami jest to trudne (żeby nie było że źle mówię o bracie, jak jest ciężko, to zawsze mogę na niego liczyć ;)).

W każdym razie teraz wiem co jest mi potrzebne i tego się będę trzymał :)

no_exit
Początkujący skryba
Posty: 167
Rejestracja: pn 29 mar 2010, 00:00
Lokalizacja: Sk-ce

Postautor: no_exit » pt 03 wrz 2010, 14:08

Jak da radę to i w inny dzień postaram się spotkać z Olafem, bo chcę jakiś poziom osiągnąć w walce przed 40-stką i potrzebuję regularnych treningów.

Jak skończę wreszcie z licencjatem (a idzie powoli, bo nie mam weny do pisania) i będę miał wolne dni "wolne", a Ty chciałbyś sam coś robić, np. buty, to może mógłbym pomóc w jakiś sposób...

Skoro to pytania dla kandydatów... czy kandydatów dotyczą miesięczne składki, czy tylko Dzikich Bziaków... Dzikich Bezian... Dziko-Bzian? Ach ta polszczyzna. Jak dotyczą to jakie mam długi? (prosiłem o przypominanie mi różnych rzeczy, bo mam problemy z pamięcią). Dobrze, że hasło mam "bilobilforte60"... to zawsze pamiętam jak się zalogować na forum.
"Spartiaci nie pytają ilu, lecz gdzie są" - Agis II ze Sparty

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 03 wrz 2010, 14:21

temat składek dotyczy tylko członków drużyny, wiec póki co masz spokojną głowę ;)
"Nie ma miękkiej gry"

no_exit
Początkujący skryba
Posty: 167
Rejestracja: pn 29 mar 2010, 00:00
Lokalizacja: Sk-ce

Postautor: no_exit » sob 04 wrz 2010, 11:42

1."pamiętać trzeba, ze strój musi być schludny i zadbany."

2"Nie ma nic gorszego niż widok osoby ubranej w bogate odzienie, która nie ma miski i łyżki"

ad 1. A mówiłeś, że jak mam poplamiony płaszcz to git :p

ad 2. A to nie bogatci są najczęstszym celem złodziejaszków? Jak chce się żreć ze srebrnej tacy, to potem trza z korytka ;)

Kandydatom chcę podsunąć pomysł organizacji pieniędzy na ekwipunek. Nie zapominajcie, że macie zarabiających bliskich, którzy mogą Wam pożyczyć gotówki, a także rozejrzyjcie się po domu, co możecie sprzedać na allegro. Ile nieraz trzyma się wartościowych rzeczy, które od dawna służą jako wyłapywacz kurzu. Sam nieraz coś sprzedawałem, by coś kupić. Jestem pewien, że każdy znalazłby tyle rzeczy by uciułać na podstawowy strój.
"Spartiaci nie pytają ilu, lecz gdzie są" - Agis II ze Sparty

Awatar użytkownika
Vigmarr
Początkujący skryba
Posty: 326
Rejestracja: ndz 29 sie 2010, 00:00
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Vigmarr » czw 07 paź 2010, 18:14

pomyślałem, że tutaj napiszę, żeby nie zakładać nowego tematu, a może się przyda przyszłym pokoleniom :P.
Więc tak, znalazłem kilka ofert na allegro, obecnie najatrakcyjniejszych wg mnie odnośnie pasa.
http://allegro.pl/rowny-naturalny-pas-dla-woja-5mm-170-cm-1-5-cm-i1264152445.html
http://allegro.pl/rowny-pas-pasek-skorzany-4mm-200-cm-1-5-cm-i1252189548.html
http://allegro.pl/rowny-impregn-pas-dla-woja-5mm-170-cm-1-5-cm-i1249381577.html
prosiłbym o ocenę i poradę, jako, że muszę sobie kupić pasek.
Ewentualnie jeśli macie inne sugestie gdzie szukać paska to chętnie skorzystam :)

Awatar użytkownika
Inga
Sławny kronikarz
Posty: 1385
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Inga » czw 07 paź 2010, 18:21

Od Drizzta ja też mam pasek, są naprawdę dobre w moim uznaniu. Osobiście uważam, że druga pozycja brązowa jest najlepsza :wink:
'wreszcie kolor twoich włosów pasuje do charakteru'


'- Kitty czemu my zawsze musimy robić to czego ty sobie życzysz, a nigdy to co ja chce?

-Bo tak jest w Biblii'




keep calm and hate everyone

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3378
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » czw 07 paź 2010, 19:08

Zdecydowanie brązowy z drugiego linka. Czarnej skóry, pasków, rzemieni lepiej unikaj.

Awatar użytkownika
Vigmarr
Początkujący skryba
Posty: 326
Rejestracja: ndz 29 sie 2010, 00:00
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Vigmarr » wt 12 paź 2010, 16:19

Mam kolejny dylemat, ponieważ nie wiem jak wygląda kwestia, jakby to powiedzieć, skarpet :P. Chodzi mi o to że jak wkładam nogę do wspaniałego, nowego, skórzanego buta od Wojmira pachnącego jeszcze świnią, który mi przyjdzie w grudniu to pakować tam gołą stope czy coś w rodzaju skarpet jest? Bo o ile latem to jest lajcik, nawet na bosaka można połazić to zimą już jest gorzej, bo martwie się że stopy zmarzną w takim bucie.
Dla przykładu natrafiłem przez przypadek na allegro na aukcję czegoś takiego:
http://allegro.pl/jedynie-historyczne-skarpety-naalbinding-i1251648364.html
tyle że to akurat jest w ch... Bardzo drogie, jako żeby się nie wyrażać przy damach, ale to taki przykład, czy coś w tym rodzaju szukać czy zwykłe współczesne wełniane skarpety, czy bawić się w "jestem hardcorem", żeby mi potem amputowali odmrożone stopy :P.
Wszelkie porady miło widziane :)

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » wt 12 paź 2010, 17:00

Wełniane robione na drutach góralskie skarpety lub dłuuuuugie owijki, którymi okręcasz całą stopę i wyżej aż pod kolano.
Naalbinding jest tru ale grogi.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Hormund
Doświadczony pisarz
Posty: 990
Rejestracja: śr 24 lut 2010, 00:00

Postautor: Hormund » wt 12 paź 2010, 17:13

za 15/20 zł wełniane skarpety znajdziesz, no ja dupy dałem bo w zakopcu były po 14zł za pare .. :/

Awatar użytkownika
Szugarr
Doświadczony pisarz
Posty: 877
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00

Postautor: Szugarr » wt 12 paź 2010, 22:24

Hormonku czwartkowy (sobotni) ryneczek w skierniewicuniach welniankowe skarpeteczki szaro-burskie 9 złoteczków za parunię dziekuje, dobranoc :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hormund
Doświadczony pisarz
Posty: 990
Rejestracja: śr 24 lut 2010, 00:00

Postautor: Hormund » wt 12 paź 2010, 22:26

o widzisz :) a nie 140 ^_^

Awatar użytkownika
Vigmarr
Początkujący skryba
Posty: 326
Rejestracja: ndz 29 sie 2010, 00:00
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Vigmarr » wt 12 paź 2010, 23:12

140 i tak bym nie dał, wiem jestem młody, głupi i naiwny, ale nie aż tak :D


Wróć do „Pytania od kandydatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości