Archiwum pytań

Bo nie ma głupich pytań są tylko...
Awatar użytkownika
Szugarr
Doświadczony pisarz
Posty: 877
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Szugarr » ndz 09 cze 2013, 22:28

Siennik, skóry, koc filcowy.

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3382
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » ndz 09 cze 2013, 23:55

Generalnie spanie na ziemi odradzam. Nawet w ciepłych ciuchach może cię zaciągnąć chłodem.

A do listy dodałbym jeszcze przeszywkę oraz zasłyszany kiedyś filcowy śpiworek.

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Swietlana » pn 10 cze 2013, 01:08

Z tego, co mi się wydaje, to pani musiałaby sobie od jakiegoś dzielnego woja przeszywkę pożyczyć :P

głównie chyba na wilczym się aktualnie tak śpi, sensu stricte historycznie i na małych wyprawach, gdzie sobie panowie na przeszywkach spali w mini szałasach z liści

Żywia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Żywia » pn 10 cze 2013, 09:20

w śpiworze ii wełnianej kiecce drugiej nocy na Ogro zamarzałam, ale dodaj do tego karimate lub koc ii powinno być dobrze :P

Maciej
Niepiśmienny
Posty: 31
Rejestracja: pn 11 cze 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Maciej » pn 10 cze 2013, 09:53

Zdeklarowałem się że jadę na Trzcinnicę, ale...

Możecie mnie zakuć w dyby. Obrzucić zgniłymi warzywami, obedrzeć ze skóry, pokroić i posolić, ale jak nie będę mógł mieć zacnego materaca i śpiworka (oczywiście wszystko skrzętnie schowane gdzieś w głębi namiotu) to nie dam rady. No i znowu będę tylko wirtualny.

No cóż spanie na ziemi pod kocykiem to nie na moje stare :) gnaty. Niech się starsi drużynnicy wypowiedzą żebym mógł ewentualnie się wycofać.
"Nie wszyscy mogą być mądrzy bo co drugi by zgłupiał od tej mądrości".

Awatar użytkownika
Skjaldvor
Początkujący skryba
Posty: 148
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Skjaldvor » pn 10 cze 2013, 12:07

Z tym spaniem na ziemi to był taki sadystyczny żarcik :lol:

Uhum...Czyli rozumiem, że na Trzcinice obowiązuje posłanie w pełni historyczne. To dziekuje bardzo za dokładniejsze informacje i bede kombinowac w tym temacie ;)

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Swietlana » pn 10 cze 2013, 12:45

ja myślę, że na Trzcinicę to i tak namioty bierzemy więc oby Ci normalne spanie z namiotu nie wystawało. Na chatki się raczej nie załapiemy. Ja bez karimaty, śpiwora, dwóch kocy wojskowych i moich wełenek nie jadę. Bo o ile sierpień w dzień może być gorąco to noce już bywają chłodne. Nie ma nic gorszego niż popsuć sobie humor i nastrój poprzez przemarznięcie pierwszej nocy.

"Obowiązuje generalna zasada, że nie jest ważne, co kto ma w namiocie, dopóki nie widać tego na zewnątrz. "- cyt. z regulaminu Trzcinicy.

..no chyba że chcesz spać pod wiatą przy ognisku, to wtedy już ani karimata ani śpiwór nie przejdą :P

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3382
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » pn 10 cze 2013, 12:50

Dodałem temat Trzcinicy. Jest regulamin i info o wyjeździe. Zapoznajcie się z tym co was dotyczy.

Śpimy w naszych namiotach. Można mieć śpiwory i karimaty.

Awatar użytkownika
Doman
Niepiśmienny
Posty: 20
Rejestracja: ndz 07 paź 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Doman » wt 11 cze 2013, 10:23

ja trochę nie na temat wyjazdowy.Czy mnie jako kandydatowi wolno mieć koszulę trapezową rozszerzaną czy poprostu najprostszy krój (z rozcięciami) ?
hej tam za ciemnym borem,hej nad białym jeziorem,hej siedzi sokół siwy !

Awatar użytkownika
Szugarr
Doświadczony pisarz
Posty: 877
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Szugarr » wt 11 cze 2013, 12:28

Jeśli masz na myśli prostą koszulę z klinami to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś taką posiadał.
Najważniejsze są kolory.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » wt 11 cze 2013, 18:52

@ Doman
Krój podstawowy koszuli/tuniki wczesnej, niezależnie od kręgu kulturowego dla każdego początkującego w drużynie jest taki:



Korpus - dwa zszyte na ramionach prostokąty z rozcięciem na głowę lub jeden długi także z wycięciem na głowę.
Rękawy - prostokąty szyte od spodu.
Kliny pod pachami - złożone po przekątnej kwadraty wszyte pod pachy.
Kliny boczne - Dwa wszyte od linii pada.
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Skjaldvor
Początkujący skryba
Posty: 148
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Skjaldvor » śr 12 cze 2013, 20:08


Awatar użytkownika
Doman
Niepiśmienny
Posty: 20
Rejestracja: ndz 07 paź 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Doman » śr 12 cze 2013, 21:57

ok,rozumiem,czyli jako kandydat mogę mieć koszule tak jak w linku poniżej:
dział koszule podpunkt "Koszule spodnie (z rozcięciami)" :



i to samo dział spodnie,podpunkt "Spodnie wełniane" :




Kolejne pytanie o buty,czy przy pomiarach stopy do zamówienia butów podawać im dokładne wymiary gołej nogi czy też doliczać jakiś "luz" na skarpete /mierzyć nogę ze skarpetą ?

Pytanie ostatnie,skąd wziąć okucie do paska ? U wojmira w sklepie są same wikińskie.Gdzie takie sensowne znaleźć ?
dzięki z góry
hej tam za ciemnym borem,hej nad białym jeziorem,hej siedzi sokół siwy !

Awatar użytkownika
Hormund
Doświadczony pisarz
Posty: 990
Rejestracja: śr 24 lut 2010, 00:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postautor: Hormund » śr 12 cze 2013, 22:03

dolicz luzu, nie za dużo ale jednak, bo skarpeta wełniana jednak zwiększa kubature kopytka

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6854
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » śr 12 cze 2013, 22:24

Albo załóż wełnianą skarpetę (lub 2/3 zwykłe) i zmierz wtedy.

Ty robisz Słowianina wschodniego? Jeśli tak to mam do sprzedania komplet do paska Ruś X w. Jako kandydat możesz użyć samej sprzączki, a potem dołączysz sobie końcówkę.



Mam też drugi komplet z brązu do sprzedania. Też na Ruś (znalezisko ze smoleńska) na pasek 1,5 cm szerokości.
Jak byś był zainteresowany to pisz na PW.
"Nie ma miękkiej gry"


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Pytania od kandydatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości