Archiwum pytań

Bo nie ma głupich pytań są tylko...
Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » pt 21 lut 2014, 12:31

Czy ty nie miałaś przypadkiem pisać licencjatu w weekend...?

Chyba poproszę starszyznę żeby Cię zawiesiła w prawach zanim nie napiszesz bo nigdy się nie zmobilizujesz ^_^

Awatar użytkownika
Frigg
Doświadczony pisarz
Posty: 874
Rejestracja: pn 30 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Frigg » pt 21 lut 2014, 12:43

Nie można pisać licencjatu caaaały czas, bo mój biedny mały mózg się przegrzeje. ;)
Wełna jest spoko.

Awatar użytkownika
Lili
Początkujący skryba
Posty: 120
Rejestracja: pt 20 lut 2009, 00:00
Kontaktowanie:

Postautor: Lili » pt 21 lut 2014, 12:44

:D :D :D
Arnorze...i, jak bym miała się czepić szczegółów - acz zauważ, iż się nie czepiam - to bym musiała zauważyć, że zgodnie z Waszym podejściem do jak najbliższego odtwarzania wcześniej wybranego terenu to, że niewielu z Was odtwarza mieszkańców Islandii czy innej Grenlandii si? :D A opierając się na rozmowie apropo słowian zach, rusinów i waregów - którzy mieszkają na tym samym terenie, a ich kultury wg. Ciebie się nie przenikają..To idąc tym tropem czemu np. mieszkaniec Birki ma nosić takie same gacie jak ktoś z Islandii ? ? Kiedy różni ich klimat, teren, możliwe, że sposób życia etc...: D Bujaaaa.... :D :D :D
Btw... Jak ma faja przy ognisku wypaść jak macie na sobie szarawary czy inne portki ? :D W ramach zagrożeń ja bym bardziej się obawiała przyrostu grzyba na Waszym miejscu :D
MDW WELES



Dziękuję Ci Odynie, że pomogłeś mi zamienić fałszywych przyjaciół w otwartych wrogów

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » pt 21 lut 2014, 13:01

Lili różnica jest bardzo prosta. Jeżeli nie musimy mieszać stylów to nie robimy tego tylko dlatego, że "może tak było". Jedynie w tych momentach gdy nie ma innej możliwości - jak tylko poprzez analogię - aby określić jakiś element stroju posuwamy się do tego. Choć nadal z bólem naszych skamieniałych serduszek ;)

Przykład, do którego nawiązujesz czyli dlaczego słowianka zachodnia nie będzie u nas paradowała w typowo rusińskim odzieniu? Bo nie musi, może paradować bez tych elementów, które są kontrowersyjne, a i także będzie jej w tym dobrze. No i przy okazji nie będzie robiła z odtwórstwa gdybologii tam gdzie nie jest to konieczne.
A dlaczego wiking z Birki będzie miał gacie z Grenlandii? Bo musi mieć gacie, a nigdzie indziej ich nie znaleziono więc jest to jedyna możliwość. Nie z subiektywnej chęci lansowania się w fajnym nawierszniku, a z obiektywnej konieczności posiadania jakiś gaci ;) :P
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Ludmiła
Niepiśmienny
Posty: 85
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ludmiła » ndz 23 lut 2014, 12:45

Odejdę nieco od tematu gaci. Właśnie szyję próbną wersję giezła, w wersji mini, z poszewki na kołdrę w celach zorientowania się, jak to się robi. Złamałam dwie igły, bolą mnie palce i spaliłam kurczaka na obiad :roll: Muszę poszerzyć chyba zakres klątw i przekleństw, bo obecnie mi znane się wyczerpały...

Awatar użytkownika
Lesław
Drużynnik
Drużynnik
Posty: 3378
Rejestracja: wt 02 gru 2008, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lesław » ndz 23 lut 2014, 13:15

Poszewki na kołdrę nie są chyba aż tak grube, żeby łamać igły? Na wiele warstw je składasz podczas przeszywania?

I czy chcesz zobaczyć jakieś gotowe ciuchy, żeby wiedzieć jak to wygląda? Bo może bym po prostu wziął do pracy jakąś kieckę Sweitlany, to Byś sobie w ciągu dnia podskoczyła i zobaczyła.

Awatar użytkownika
Kolben
Sławny kronikarz
Posty: 1024
Rejestracja: śr 13 lis 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Kolben » ndz 23 lut 2014, 13:26

Lesławie, jak to nie wypali, to za tydzień na treningu będzie masa kiecek do oglądania, zapewne :) Także i tych nie wykończonych, bez zabezpieczonych szwów, tak sądzę :D

Awatar użytkownika
Ludmiła
Niepiśmienny
Posty: 85
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ludmiła » ndz 23 lut 2014, 13:37

Na razie wyszło takie coś
http://chomikuj.pl/alefajny/Galeria
Rzeczywiście, w sobotę pooglądam na kim się da, a może ktoś weźmie ze sobą coś w trakcie szycia? Nie mam jeszcze próbek materiałów, więc i samego materiału też nie, więc aż tak mocno mi się nie spieszy. Wezmę ze sobą to próbne giezełko, to może i jakieś porady krawieckie się trafią :-D

Igły połamałam przy pruciu tego, co źle zszyłam :mad:

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » ndz 23 lut 2014, 13:37

Właśnie :)
Lesiu na luzie tachać nie musisz bo ja i tak jedną luzem będę brała więc do obejrzenia będzie jak coś i luzem i na nas.

Awatar użytkownika
Ludmiła
Niepiśmienny
Posty: 85
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ludmiła » ndz 23 lut 2014, 13:40

Aldis, Twój blog mi życie uratował. Albo raczej życie tej lichej szmatki, którą mełłam w łapach cały wczorajszy dzień :lol:

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » wt 25 lut 2014, 21:00

Dzięki! Komuś się przydało ^.^


Pytanie mam z innej beczki.
Czy ktoś wykańczał sobie kieckę krajką?
Bo zaczęłam walczyć tak eksperymentalnie i strasznie krzywo mi się to zagina i zastanawiam się czy ma ktoś jakiś mądry sposób na to, żeby to w miarę równo było - chodzi mi oczywiście o nieszczęsny wikingowy dekolt. Czy po prostu taki już tego urok że nie da się super idealnie i ładnie dopasować.

Awatar użytkownika
Dis
Początkujący skryba
Posty: 225
Rejestracja: śr 07 kwie 2010, 00:00
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Dis » wt 25 lut 2014, 22:41

Ja mam kieckę obszytą krajką, ale tylko u dołu i na rękawach i nie było z tym żadnego problemu, na dekolcie podejrzewam, że jest trudniej... pozostaje mi życzyć Ci powodzenia :P

Swietlana
W Walhalli
Posty: 879
Rejestracja: wt 08 mar 2011, 00:00

Postautor: Swietlana » wt 25 lut 2014, 23:01

http://www.dzikibez.fora.pl/dla-kandydatow-i-tych-co-pierwszy-raz,42/pytania-i-porady-dla-kandydata,467-210.html


Aldis, mi perfekcyjnie też nie wychodziło, bo jak się ją złoży to grube to to się robi i automatycznie trudniej się szyje, ale da radę :) jak powywijasz- będzie ok.

Awatar użytkownika
Arnor
Jarl
Jarl
Posty: 6851
Rejestracja: sob 12 kwie 2008, 00:00
Lokalizacja: Z Kwitnącego Krzewu Dzikiego Bzu
Kontaktowanie:

Postautor: Arnor » wt 25 lut 2014, 23:02

żeby dekolt obszyć nie wyginaj krajki tylko ją złóż...

Na tej fotce mniej więcej widać ocb:

http://www.dzikibez.pl/uploads/images/galerie/WyprawaLetnia2008/006.jpg

Edit:
Swietka mnie ubiegła :P
"Nie ma miękkiej gry"

Awatar użytkownika
Aldis
Sławny kronikarz
Posty: 2578
Rejestracja: wt 24 wrz 2013, 00:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aldis » wt 25 lut 2014, 23:50

Kurde. U was to jakoś tak ładnie wygląda, a mi wyszło total niesymetrycznie na dekolcie bo się uparłam, że łącznie musi być z tyłu...

Kłaniają się odbicia lustrzane albo po prostu jestem za głupia ^.^

No nic. Będę walczyć dalej ^.^
Dzięki!


Wróć do „Pytania od kandydatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości